Mart Yazilari

Ev Yapımı Roketiyle Kafa Tuttu!

 • 1.3.2018 21:43:18
 • 0 Yorum
 • 873

Dünya'nın düz olduğuna inanan Amerikalı "Çılgın" lakaplı emekli limuzin şoförü Mike Hughes, Yaklaşık 1500  saatinin harcadığı araştırmalarıyla uzay  araştırma  mmerkezlerine kafa tutacak yeni bir füze yarattı. 20 bin dolarlık roketle 3 Şubat'ta 880 metre yükseğe çıkacak ve uzun süredir üzerinde çalışmış olduğu projeyi sonuçlandıraktı.Bir gün kala ertelendi.

Yakınlarda tekrardan bir deneme yapılması adına  tarih  alacağını söyledi.

Roketle ilgili "Bu roket dikey olarak yukarı 1 kilometre çıkıyor. Bunu hükümet kurumları dışında daha önce kimse denemedi" diyor.Denemesi olumsuz sonuçlanırsa mühendislerle  ayrıca  bir  çalışma  yaparak minyon dolarlarını sırf bunun  için harcayacağını belirtti.

Diğer uzay araştırma şirketinin yaptığı araştırmalar  ve  projler sorulduğunda ise  Hughes, "Ben ona SpaceX demiyorum, YalanX diyorum. Elon Musk parlak biri ama benim derdim dünyanın teknolojideki insanlar tarafından yönetilmesi" karşılığını verd

İlk denemesini dünyanın düz olduğunu düşünen araştırma derneğiyle gerçekkleştireceğini belirtti.

 

Yıllarının deneyiminin verdiği tecrübeleriyle bilimin kurgusal olduğunu  da belirtti.

 

Teknoloji Devleri Eski Çalışanlarından Veto Yedi!

 • 1.3.2018 21:44:57
 • 0 Yorum
 • 829

Google ve Facebook'un eski çalışanları, sosyal medyanın olumsuz etkilerine dikkat çekmek için milyonlarca dolarlık bir kampanya başlattı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, The Truth About Tech (Teknoloji Hakkındaki Gerçek) isimli kampanya ile, akıllı telefon kullanan çocuklar için daha sıkı koruma ve internet devlerinin sosyal medya bağımlılığını önlemek için daha fazla adım atmaları isteniyor.

Bir çok okula bilinçlendirme amacıyla çeşitli metaryaller gönderildi.

Ayrıca  sosyal medyanın kötü  etkilerine karşı reklam başlatmak amacıyla milyonlar harcanacak.

İki yasa tasarısının desteklenmesi de kampanyanın hedefleri arasında yer alıyor. Bunlardan biri, teknolojinin çocukların sağlığı üzerindeki etkilerine yönelik bir araştırma yapılması. Google tarafından botların yaygınlaşması engellenecek.

Çalışanlar özellikle gelecekle  ilgili endişe duyduklarını belirttiler.

"İki milyar kişinin (Google'ın merkezindeki) 50 kişi tarafından yönlendirildiği düşüncesi… Kimse bunun hakkında konuşmuyor" dedi.

Kampanya İnsani Teknoloji Merkezi (The Center for Humane Technology) ve çocuklar için güvenli teknoloji sağlanması için mücadele eden Sağduyu (Common Sense) isimli bir sivil toplum kuruluşu tarafından yürütülüyor.

Yaş Grupları Fark Etmeksizin Hepimiz Teknoloji Kurbanıyız!

Grubun internet sitesinde "Toplumumuz teknoloji tarafından gasp ediliyor. Dikkatimizi çekmek için başlayan yarış artık toplumumuzun direklerini yok ediyor: akıl sağlığı, demokrasi, sosyal ilişkiler ve çocuklarımız" ifadeleri yer alıyor.

Ve söylemler böyle  devam ediyor

"Facebook, Twitter, Instagram ve Google dünyanın çokça faydalandığı inanılmaz ürünler geliştirdiler. Ancak bu para kazanmaları gereken şirketler aynı zamanda bizim dikkatimizi çekmek için bir yarışa giriştiler. Rakiplerinden daha iyi performans göstermeleri için sürekli baskı altında olduklarından, bizi ekrana yapıştırmak için artan bir şekilde ikna etme yöntemleri kullanmak zorunda kalıyorlar."

 

Özellikle sosyal  medyanın yaygınlaşması kötü içeriklerin çocukları etkilemesine daha  küçük yaşlarda şiddete meyilli olmalarını  sağladığına dikkat  çekilliyor.Özellikle youtube  nin kids plattformlarında kötü içeriklerin kullanılması eleştiriliyor.

Best Buy Mağazaları Kapanıyor!

 • 2.3.2018 10:44:05
 • 0 Yorum
 • 848

Best Buy, şirket gelirine çok az katkı yaptığı gerekçesiyle sadece telefon satışı yaptığı 250 mağazasını kapatacağını duyurdu. Şirket bincerle mağazaya sahip.Çalışanların kaçının çıkarılacağına dair kesin bir sayı yok.
ABD'nin en büyük tüketici elektroniği mağazalarından Best Buy cep telefonları satışını yaptığı 250 mağazayı 31 Mayıs itibarıyla kapatacağını açıkladı.

Kanada ve Meksika'da da hizmet veren Best Buy'ın bu kararı ekonomik gerekçelerle aldığı belirtiliyor.Cep telefonu katagorisindeki satışın şirket envanter hesabına göre katkısı yüzde 1.

Ülkenin en büyük elektronik perakendecilerinden biri olan Best Buy, geçtiğimiz sene 44 milyar dolar gelir açıklamıştı. . Kapatma kararının sadece ABD operasyonunu kapsadığı belirtilirken Kanada'da bulunan 52 mağaza işlemeye devam edecek.

Best buy'ın mobil mağazaları 100 - 150 metrekare arasında değişirken telefonların 3000 - 4000 metrekare arasındaki büyük mağazalarda satışına devam edileceği belirtildi. Belirlemelere göre bu mağazaların yüzde 85'i büyük mağazalara ortalama 5 km mesafede veya daha yakınında.Mobil sektörüne giriş geçmişlerine bakıldığıdığın ipone den bile daha öncesinde sektöre girmişler.

Kapatılınca bir çok işçinin iş kalacağı yönünde iddialar devam etmekte.

Kedisini Yoklamak İçin Yüz Tanıma Sistemi Geliştirdi!

 • 2.3.2018 10:46:13
 • 0 Yorum
 • 932

 

Bir yazılım mühedisi kedisi eve geldiğinde haberdar olmak için çareyi kedisine özel yüz tanıma teknolojisi geliştirmekte buldu.Kedisini çok seven ve eve gelip gelmediğini kontrol etmek isteyen adam çareyi yüz tanıma teknolojisinde buldu.

Arkaitz Garro isimli ve mesleği yazılım mühendisliği adam sosyal medyada büyük ilgi gördü.Zira WeTransfer'de çalışan mühendis kedisi için ilginç bir icada imza attı.
Arkaitz Garro, kedisi eve gelince haberdar olmak için yapay zeka desteği de bulunan yüz tanıma teknolojili bir kamera geliştirdi.Bu kamerayla kedisinin haraketlerini uzaktan kontrol etme imkanı buluyor.Böyle hayvan severlerin olması kullanıcıların da dikkatini çekti ve çok konuşulanlar listesinde yerin almayı başardı.

Facebook'ta Beğenmedim Deme Hakkınız Geliyor!

 • 3.3.2018 09:52:18
 • 0 Yorum
 • 798

Facebook, Reddit platformundakine benzer bir 'eksileme tuşu' üzerinde çalıştığını ve ABD'deki Android kullanıcılarının yüzde 5'lik bir bölümüyle denemeler gerçekleştirdiğini doğruladı. Sosyal medyada paylaşım ve yorumlarda artık içerikler rahatlıkla yönetilebilecek.

Tabi Bu Tuşu Kullananlar Sebebini de Seçmek Zorunda!

Kullanıcılar beğenmedikleri içerikler için eksileme tuşunu kullanabilecekleri ve ardından bu kararı neden verdiklerini açıklayabilecekleri bir listeyle karşılaşacakları açıklandı. Karşılarına bir liste gelecek ve "saldırgan" bir içerik mi yoksa "yanıltıcı" bir içerikmi olduğunu geri bildirimlerle aktarabilecekler.Böylece uygunsuz bir içerik olduğunda önüne geçilmiş olacak.


2015'TE DUYURMUŞTU

Eksi puanlar içeriklerin beğeni ve yorumlarının yanında görünmeyecek. Bu açıdan bakıldığında özelliğin kullanıcılara kesinlikle gösterilmeyip gizli kalacak bu anlamda bakıldığında uygunsuzluk varsa öğrenilmeye çalışılıyor 

diyebilmemiz mümkün.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, 2015 yılında verdiği bir demeçte bu tuş üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.Ve çalışmalarını sonuçlandırıp bildirimlerle haberdar olabilecekler.

Küçük Yaştan Harçlık Eğitimi Uygulaması!

 • 5.3.2018 15:45:58
 • 0 Yorum
 • 883

Teknoloji ve İnsan Kolejleri (TINK) kurucusu Zeynep Dereli ve Manibux Harçlık Uygulaması kurucusu Canan Bayrak ortak bir uygulama başlatıyor.
Çocuklarda harçlık bilinci ve para yönetme becerisi kazandırmak amacıyla geçtiğimiz yıl Türkiye’de kendi alanında bir ilk olarak çocuklar ve anne – babaların hayatına giren manibux, şimdi de Teknoloji ve İnsan Kolejlerinde (Tink) çocukların paralarını yönetmesine yardımcı olacak.

Türkiye’de bir ilk olarak Teknoloji ve harçlığı birleştiren Tink-Manibux okul kartı hem okula giriş çıkışlarda kimlik kartı olarak kullanılabilecek hem de anne – babalar çocuklarının okul harçlıklarını bu karta yükleyebilecekler. Tink öğrencileri kantin ve kırtasiye alışverişlerinde ödemelerini manibux ile gerçekleştirebilecekler. Ebebeyin yönlendirmeleri doğrultusunda çocuklar haçlıklarını farklı şekillerde biriktirmeyi öğrenebilecekler.Daha küçük yaşlarda paralarını kullanabilmeyi ve yönetebilip biriktirebilmeyi öğrenebilecekler ayrıca harcayabilecekler kullanmak istediklerinde kullanabilecekler.

Kullanıcılar tarafından büyük ilgiyle karşılanan manibux, çocuklar ve ailelerine harçlıklarını yönetecekleri, hesap hareketlerini takip edecekleri bir sistemden oluşuyor. Bir başka deyişle, harçlık yönetim sistemi ve ön ödemeli bir kart sistemi olan manibux ile harçlıklarda teknolojik dönem başlamış oldu.Teknoljik aletlere entegre edilen bu uygulama ile anne babalar çocuklarınının nerede ne zaman ne kadar para harcayabildiklerini görebilme imkanı bulacaklar.Uzaktan takip edebilecekler.

Teknoloji Sanatada Katkı Sağlıyor!

 • 5.3.2018 15:47:11
 • 0 Yorum
 • 859

Müze ve sanat merkezlerinde sergilenen nadide eserlerin güvenliğini sağlamakta kullanılan geleneksel sistemler, zahmetli bir işçilik gerektiriyor ve mekân içinde tasarım değişikliğine izin vermiyor.Tarihi yerlerdeki önemli sant eserlerinin korunabilmesi ve güvende olması bir hayli önem arz ediyor.

Kötü niyetli insanlar haricinde ziyaretçilerinde güvenliği ihlal edecek herhangi bir haraketinde uyarılması şart oluyor.Bu amaçla uzun zamandır kullanılan yaylı mekanizmalar, kablolama ve zahmetli bir işçilik gerektiriyor. Üstelik bu yöntem kullanıldığında eserlerin yerini değiştirip, farklı konseptlere ayak uydurmak son derece zahmetli bir hâl alıyor.

Sensormatic firmasının sunduğu uçtan uca RFID çözümleri, müze ve sanat merkezlerindeki güvenlik ihtiyaçlarına yeni nesil teknolojilerden güç alarak yanıt veriyor. Hiç bir kalabalığa kablo bağlantı adaptör gibi hiç bir elektronik cihaza ihtiyaç duyulmadan sadece eserin üzerine koyulan tek bir etiket takip edilmesine anlık kontrolüne yetebiliyor. Üstelik kablosuz kullanım sayesinde farklı dönemlerde mekânda farklı konseptler tasarlayıp, eserlerin yerini değiştirmek de kolaylaşıyor.

Usb 3.1 Nedir?

 • 6.3.2018 20:56:57
 • 0 Yorum
 • 933

Anakart şirketleri 3.1 konnektör bulunan anakartlar üretiyorlar. Şimdilik sadece ileri düzey bilgisayarlarda yer bulan 3.1 konnektörü yakın gelecekte normal masaüstü bilgisayarlarda bulunacak.Peki 3.1 Usb standardı ile teknolojimize çok şey katacağı belli oluyor

 

Usb 3.0 ın diğer standarda olan farkını tüm bilgisayar kullanıcıları farketmiştir. USB 2.0 ile 1 saatte attığınız veya aldığınız veriler 3.0 da 20 dakikaya kadar iniyor.Hatta eğer flash diskimiz 1080p bir film varsa ve flashtan izlemek isterseniz USB 2.0 buna izin vermiyor ama 3.0 banamısın demiyor .Buradan hareketle 3.1 in ne getireceği kapının arkasından görmek gibi birşey

 

‘Ailecek Şaşkınız’ Rekorla Gişede Bir Numara

 • 6.3.2018 21:06:26
 • 0 Yorum
 • 806

‘Ailecek Şaşkınız’ rekorla gişede bir numara

 

Türkiye’deki sinema salonlarında 02 - 04 Mart haftasonu ve toplam gişe rakamları bugun açıklandı.

Bizi güldüren ünlü komedyenler Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in yeniden bir araya geldiği Ailecek Şaşkınız, açılış haftasında 680 bin 945 kişi tarafından izlendi. Film, Türkiye’de tüm zamanların en iyi Mart ayı açılışı rekorunun da yeni sahibi oldu.

Üçüncü haftasındaki Hadi Be Oğlum, 92 bin 342 seyircisiyle ikinci sıraya geriledi. Bu filmin toplam izleyici sayısı 771 bin 985’e ulaştı.

Marvel Sinematik Evreni filmi Black Panther, üçüncü haftasında 67 bin 794 kişi tarafından daha izlendi. Bu filmin toplam izleyici rakamı da 587 bin 745 olarak belirlendi.

ikinci haftasındaki Görevimiz Tatil, 58 bin 967 kişilik haftalık seyircisi ve 250 bin 803 kişilik toplam izleyici sayısıyla dördüncü sıraya yerleşti.

57 bin 808 kişi tarafından izlenen Jennifer Lawrence’lı Kızıl Serçe filmi ise açılış haftasında beşinci sırada bulunarak son sırayı takip ediyor

Uçakta Soygun Olayı!

 • 7.3.2018 12:37:43
 • 0 Yorum
 • 829

Brezilya'nın Viracopos Havaalanı'ndan İsviçre'nin Zürih şehrine gidecek kargo uçağındaki 5 milyon dolar üzerlerinde silah olduğu söylenilen bir grup tarafından basılarak soygun gerçekleşti.

Üzerlerinde silahla giden soyguncular uçaktaki güvenlik görevlilerine saldırarak onları etkisiz hale getirdiler ve haraketsiz kalan güvenlik güçleri ne yazıkki soygunu engelleyemediler.

Federal Polis, en az 5 silahlı soyguncunun güvenlik araçlarına benzer bir kamyonetle havaalanına girdiğini açıkladı. Kargo uçağına yükleme yapıldığı sırada güvenlik görevlilerini etkisiz hale getiren silahlı soyguncular, İsviçre'nin Zürih şehrine gönderilmek üzere uçağa yüklenen 5 milyon doları çaldılar.

Soygunda zarar gören hiç kimse olmadı.Ölen yada yaralanan hiç imse yok fakat yapılan soygun ile ilgili soruşturma başlatıldığı öne sürülüyor.Hukuksal işlemlerde bir an önce başlatıldı.

Robot Askerler Geliyor!

 • 7.3.2018 12:39:35
 • 0 Yorum
 • 873

Ülkemizde mücadele adına yeni bir dönem başlatılıyor.Tsk tarafından robot askerler üretime geçiriliyor.
Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın (SSM) yayımladığı afişte, "Yeni dünyanın insansız ve otonom teknolojilerini beraber geliştirelim. SSM, üniversiteler ve özel sektör işbirliği ile robot asker i çin ilk adımı atıyor. Siz de başvurun. Bu projeyi birlikte hayata geçirelim" denildi. Habertürk'ten Murat Gürgen'in haberine göre Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bu projenin gerçekleştirileceğine dair ilk sinyalleri şubat aylarında gerçekleştirdiği bir basın toplantısında dile getirmişti.

Özlü, "Kamunun en kritik görevlerinden biri olan savunma hizmetlerinde dahi robot askerlerin kullanılacağı günler çok uzak değil. Her şeyin dijitalleşmesi, karşı koyabileceğiniz bir süreç değil. Bunu muhakkak başarmak zorundayız" ifadelerini kullanıp askeri alanda üretime geçileceğine dair ilk sinyalleri vermişti.

Dünyada buna benzer bir çok örnek mevcut ve birçok ülke savunma sanayinde bu robotları kullanışlı buluyor.
ABD, Rusya ve Çin gibi ülkeler de robot asker teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. ABD ordusunun, 2025 yılı sonrasında muharebe sahasına gerçek askerden çok robot asker görevlendirmeyi hedeflediği belirtiliyor.Yine Rusya'da fedor isimli bir robot üretilerek savaş ve savunma sanayi alanlarında robot asker görevi görmüştü.
Ayrıca bir diğer özelliği robotun silah kullanabiliyor olması.

Su Tesisatçısı

 • 9.3.2018 14:53:56
 • 0 Yorum
 • 934

Kameralı su kaçağı tespiti kavramının hayatımızda ne kadar önemli olduğunu bliyormuydunuz? İnsan yaşamı için hayati önem taşımaktadır. Çünkü suyun başlı başına bir gereksinim olmasının yanı sıra, yaşamımızı sürdürdüğümüz evlerimizde de bulunması hijyen açısından mühimdir. Tabikide insan doğduğu günden bu yana temiz su kullanmış ve gerçekten bakterilerden,hastalıklardan korunabilmek adına su kullanmayı önemsemiştir.Susuz bir hayat gerçekten düşünülemez. Eskiden hatırlarmısınız bilmiyorum su tesisatlarının tam olarak gelişmediği zamanlarda tulumbalar vardı ve basit bir düzenek ile tulumbalardan su çekilirdi bizde bidon kova ne bulduysak toplar doldurup evimizin su ihtiyacını karşılayabilmek adına bir kenarda hazırda bekletip tutardık. Zaman geçtikçe teknoloji de gelişim gösterdi ve mühendislerimizde devreye girerek suların evimize rahatlıkla ulaşabilmesi için çalışmalar deneye deneye bugünkü su tesistlarımızı ortaya çıkardılar.Evlere gelen su, önce tek bir musluktan daha sonra teker teker evin bölümlerine yollanmaya başlamıştır. İlk denemeler insanlara konfor açısından rahatlık sağlamasına rağmen zamanla sorunlarda artmaya başlamış farklı yollar ve boruların kurulumu ile birlikte evlerde sıkıntılar doğmaya başlamıştır.Zira o zamanlar tesisat gider boruları için demir kurşun gibi malzemeler kullanılmaktaydı. Bu nedenle bu tür borularda kireçlenme ve dolayısıyla hasar çok çabuk oluşmaktaydı.Borularda oluşan bu hasarlar ve çürümeler zamanla sorunlar yaratmaya başlıyordu.Bunların önüne geçebilmek için ancak ve ancak boru malzemelerinin değiştirilmesi gerekmekteydi.Kaçak yerlerini gösteren kameralı makineler ve kaçakların dinlenme yerlerinde oluşan sorunlar ayrıca tıkanıklığı açıcı özel makineler sorunları beraberinde getirdi.işte su tesisatçısı dediğimiz kişiler   tam da bu noktada devreye girdiler. Tesiat döşemelerinde kesinlikle eski malzemelerden döşeme yapılmamasına özen gösteriliyor. Yeni su tesisat boruları, dayanıklı plastik malzemeden üretilmektedir. Kullanılan bu malzemelerle çürümelerin önüne geçilmiş olunuyor.Ayrıca kireçlenmeler bir hayli azalıyor.Su tesisat arızaları, temiz su ve kirli su ayrımına göre de farklılık göstermektedir. Eğer borularınızın suları temizse bu noktada bakım kolaylaşacaktır fakat kirli borularsa işimizi bir hayli bozacaktır.Boru sularının kirli olması hasarın büyük olması anlamına gelir ve bu hasar kısa bir sürede fark edilemez.Gerçekten logar yeri bulma mesleğinin değeri tam da bu noktada anlaşılacaktır.Gereken önlemin alınmaması ve sorunların giderilmemesi suyun hayatımızdaki önemini anlatmaya yetecektir.

Yerli Araçlar Artık Sahada!

 • 10.3.2018 10:39:19
 • 0 Yorum
 • 893

Türk savunma sanayisinin en yeni zırhlı araçlarından hızır ismini koydukları tankın savaşta kullanılabilmesi için çalışaşmalar başladı ve test sürüşleri gerçekleştirildi.

Ankara'daki ilk seri üretimimiz ASELSAN ile imzaladığımız Hızır  Projesi olacak.Düşmanı gözetleme tehlikelere açık olma yenilikler gibi özelliklere sahip olabilecek.  Bu makinada kullanılan motor gücünün Türkiye'de bir ilk olduğu söylenildi.Bu,  aracın daha kuvvetli olması açısından büyük avantaj sağladı. Beygir başına düşen  tonu daha yüksek bir araç tasarladık. O yüzden elimiz daha rahattı.
 
Hızır'da, aracın manevra ve operasyon yeteneğini dikkate almakla  kalmıyor, aracın taşıdığı canlara maksimum koruma sağlamasına önem veriyoruz.  Hızır, NATO standartlarında, balistik seviyesi yüksek, mayına karşı  yüksek  koruma seviyesiyle ve yüksek manevra kabiliyetiyle askerimizin ihtiyaç ve  beklentilerini tam olarak karşılayan, çatışma bölgelerinde ve sahadaki güvenilir  bir dostu olacak.Araç bir çok yönden avantaj sağladığı gibi yarattığı kolaylıklarla onarımı bakımı ve sistem çalışmasını bir hayli kolay hale getiriyor.Öncelikle bu üretimin ülemiz için hayırlı olmasını diliyoruz zor zamanlar geçiriyoruz ve içinde bulunduğumuz bu şartlarda bir hayli büyük desteği olacak önemli bir üretim olmasını savunuyoruz.Tankların birden fazla özelliklerinin olması bir adım öteye götürmeye yetiyor. 
 

Adana evden Eve Taşıma Firması

 • 12.3.2018 12:51:34
 • 0 Yorum
 • 873

Adana evden eve nakliyat şirketi olarak tüm taşımacılık işlerinizde yanınızda olmayı amaçlıyoruz ve bunun için çabalıyoruz.Biz işinin en iyisini düşünen bir firma olarak bugün sizlere taşınma sürecinizde sizlere birkaç öneride bulunacağız hangi firma ile anlamış olursanız olun taşınma sürecinizin sağlıklı olabilmesi adına mutlaka bu önerilerimizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.Anlaşmış olduğunuz firma hiç önemli değil nakliye işinizi  yaparken  ne olursa olsun orada bulunmanız önemlidir.Anlaştığınız firmayla birlikte yürüyün fakat onların işine çok karışmaktan çekinin.Çünkü onların işine karışmanız pek doğru değildir.Eşyalarınızın taşınması adına çok iyi olacağını söyleyemeyiz çalışanlarda ters tepki oluşturarak işlerini düzgün yapmamalarına sebebiyet verebilir.Nakliyat işinizin daha hızlı gerçekleşmesi adına yaklaşımlarınız rahatlık sağlayacaktır.Nakliye işlerinizi yaz aylarında yapıyorsanız evinizde soğuk su bulunması önemlidir.

 Eşyalarınızı nakliye aracına yerleştirdikten sonra son bir kez herhangi bir eksik olup olmadığını inceleyin. Yeni evinizin adresini özenle bir şekilde şoförünüze teslim edin adres tarifinizi doğru bir şekilde yapın. Nakliyat kamyonunuzu kullanan yetkili kişinin telefon numarasını mutlaka alın ve onunla haberleşin. Şehirler arası evden eve nakliyat hizmeti alıyorsanız eşyanın teslim edileceği tarihi netleştirin. Firmanızla sözleşme sağlarken mutlaka teslim tarihini kesinleştirmiş ve netleştirmiş olun ki sonradan teslim aşamasında sorun yaşamayın.İlk yapmanız en ihtiyaç duyduğunuz kolilerden başlamanız.İster kendi firmamız olsun isterse başka firma olsun hiç önemli değil mutlaka eşyalarınıza zarar gelip gelmediğini kontrol edin. Oluşan herhangi bir zararda mutlaka firma yetkilileri ile iletişime geçmelisiniz.Adana evden eve taşıma hizmetimiz bu konuda çok iyidir ve eşyalarınıza zarar gelmeyeceğinin teminatını size öncesinden verirler.Evinize eşyaları indirirken kullanabilceğiniz bir odayı depo olarak kullanın. Böylece tüm odalarınızı meşgul etmek zorunda kalmayacaksınız eşyalarınızı bu odayı düzenledikten sonra yerleştirirsiniz.Biz Adana evden eve taşıma şirketi olarak eden eve taşıma hizmetini ve diğer nakliyat işlerinizi gerçekleştiriken faydalanabilceğiniz önemli bilgiler sunduk daha fazla bilgi almak için internet adreslerimizden yada telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilir taşıma işlerinizi daha kolay ve rahat şekilde yapabilmek için mutlaka bir düzen oluşturabileceğiz.Sizde en iyisi için bize başvurun planalamaya başlayalım

 

 

 

Önümüzdeki Yıllarda Yapay Zeka Tehlikesi!

 • 12.3.2018 15:03:10
 • 0 Yorum
 • 771

Yapay zeka teknolojisi günden güne gelişirken,yakın zamanda neler olabileceği konusunda pek çok teori ortaya konuldu. Raporda, yapay zekanın güvenlik üzerindeki tehditlerine dikkat çekildi.

Füzeye dönüştürülmüş insansız hava araçları, kamuoyunu manipüle eden sahte videolar ve otomatikleştirilmiş bilgisayar korsanlığı eğer tüm bunlar kötü niyetli kişilerin eline geçerse dünyadaki pek çok durumu kötü etkileyebilecek.

 

Uzmanlar yapay zekanın tehlikelerini anlatan bir rapor yayımladı.

İleriki dönemlerde pek çok tehlikeyle karşılacak ve insanlar tüm bu tehlikelere karşı tamamen hazırlıklı olmaları gerekiyor.
Yine raporun içerisinde eyaletlerin bu konuda ne yapabilcekleri hakkında öneriler sunuluyor.

Cambridge Üniversitesi Varoluşsal Risk Araştırması Merkezi'nden Shahar Avin BBC'ye yaptığı açıklamada, raporda yapay zekanın uzak bir geleceğe dair ortaya koyduğu tehditlerden ziyade, şu an getirdiği ya da önümüzdeki beş yıl içinde getirebileceği tehditlerin ele alındığını söyledi.
İnsan zekasına bir adım daha yaklaştırılarak tamamen dünyaya hükmedecekler.

Shahar Avin, yakın gelecekte yapay zekanın kötü amaçlı kullanılabileceği muhtemel birkaç senaryoyu sıraladı. Oxford Üniversitesi İnsanlığın Geleceği Enstitüsü'nden araştırmacı Miles Brundage şöyle diyor:

"Yapay zeka vatandaşlar, organizasyonlar ve devletler için risklerin büyüklüğünü değiştirecek. Suçlular makineleri hecklemek ya da şifre çalmak üzere insan kapasitesi seviyesinde eğitebilir ya da gözetleme, fişleme ve baskı amacıyla kulanılabilir. Güvenlik üzerindeki etkileri çok büyük."

Yine yapay zekanın tehlikeleri ile ilgili tüm dünyadaki teknoloji çalışanları uyarıldı.                                                                                    

                                                                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Twitter Botlara Bir Ayar Çekti!

 • 12.3.2018 15:21:33
 • 0 Yorum
 • 823

Twitter, bot'ların yalan haber yaymak için kullandıkları yöntemleri engelleyecek yeni bir teknolojiyi devreye soktu.
Rusya'yla bağlantısı olduğu iddia edilen Twitter bot'larının yalan haberler yaymak ve gündem yaratmak için aynı tweet'leri paylaştığı biliniyor. Sosyal ağ, yeni düzenlemesiyle gerçekdışı haberlerin yayılmasını bir hayli engeleyebilmeyi amaçlıyor.Hatta bunları tespit edip sonlandırabilcek.

Reteweet ve beğenme işlerini engelleyecek.Artık botlar hiç bir haberi ve içeriği kullanıcılara yanlış bir şekilde sunmayacak ve kullanıcılar bu içeriklerin orjinal haliyle değiştirilmemiş bir vaziyette insanlara sunma imkanı sağlayacaklar.

 

Twitter ve diğer sosyal ağlar, Batılı hükümetler tarafından yalan haberlerin yayılması ve yabancı propagandasına alet olmakla suçlanıyor.Geçmiş yıllarda bu konuyla ilgili pek çok zorluk çıkarıldı.Hatta bu gibi kötü içerikler bir çok olayı ve haberi farklı yönlere çekerek giderek daha kötü sonuçlar vermesine ve hükemtin müüdahale edememesinden dolayı zor durumda kalmasına sebebiyet verdi.
Şirketin politika ekibinin yaptığı açıklamada içerik kalitesini tamamen arttırmaya yönelik bir teknoloji geliştireceklerinin altını çizdi.

                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Yenilenebilir Kaynaklar İle Drone İcat Ettiler

 • 13.3.2018 22:01:02
 • 0 Yorum
 • 918

Henüz lise öğrencisi olan iki gencimiz pili tükenmesine rağmen enerjiyle havada kamayı başarabilen drone yaptı.
Aydında okuyan iki öğrenci makina kısmı haricindeki tüm kısımları kendilerinin icat ettiklerini belirttiler.

 


 Yenilenebilir enerji kaynakları arasında gösterilen güneş ve rüzgar enerjisi kullandılar.Drone havada yaklaşık 52  dakika kalabilecek.Yazılımların tamaen kendilerine ait olduğunu söyleyen iki arkadaş artık güneşve rüzgarı kullanarak yeni bir buluş amaçlıyor.
  Liseli mucitler tasarladıkları drone ile katıldıkları "Aydın mucidini arıyor" 
yarışmasında da birinci olarak projelerini tanıtmayı başarabildiler.

Vivo'dan Hd Kamera Geliyor!

 • 13.3.2018 22:04:02
 • 0 Yorum
 • 792

Son dönemde bu marka akıllı telefonlara uyguladığı teknolojilerle tanınmaya başladı bile.
Yapy zeka kullanarak yapılan telefon kamerası kullanıcıların bir hayli dikkatini çekmiş durumda.
 Gelin özeliklerini kısaca inceleyelim 

Ekrandan parmak izi okuma, motorlu ön kamera, ekrandan ses üretme gibi teknolojiler sunan ve Vivo APEX ile Vivo X20 Plus UD akıllı telefonlarında bu teknolojileri hayata geçiren şirket, şimdi de Super HDR ile adından söz ettirecek gibi gözüküyor.
Görüntülerdeki kontrastların tamamen orjinal  renklerde olabilmesini amaçlıyor ve renk cümbüşünü yüksek kalite ile sunmayı vaat ediyor.  Bunun içinse aynı çekimin farklı pozlama değerleriyle birden fazla kez yapılması gerekiyor. 

HDR özelliği birkaç yıldır akıllı telefonlarda mevcut durumda.
 Vivo ise Super HDR ile mevcut HDR desteğini 14 farklı diyafram değerinin dinamik aralığı ile genişletmek hedefinde.
 Her çekimde oniki kareyi bir yakalayabilme özelliği kullanıcılara farklı bir fotoğraf deneyimi sunabilmeyi hedefliyor.

Afrin'i Karalamaya Çalışan Yandaşlar!

 • 14.3.2018 18:32:49
 • 0 Yorum
 • 787

Pkk örgütünü destekleyen bir grup kamyon ile üzerinde afrindeki çocukarın yer aldığı bir kamyonla afrin harekatına leke atmaya çalıştılar.Yaptıkları reklamlarla insanlarda olumsuz etki yaratmayı amaçladılar.
Terör örgütü PKK destekçileri, ABD'nin New York şehrinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamak için reklam kamyonuyla Halepli çocukların görsellerini, "Afrin'de siviller tehlikede" yalanıyla şehrin sokaklarında dolaştırdı.Bu gösteri saatlerce sürdü.Tehlikede dedikleri ve bahsettikleri fotoğrafın tamamiyle sahte olması da gözlerden kaçmadı.

 


New York'ta birleşmiş milletlerin önünde yaptıkları miting gösterisiyle tamamem  karalama politikası izlemeyi amaçladılar.
Yapılan araştırmalarda kullandıkları görselin afrinde değil halepte çekildiği ortaya çıktı ve yaptıkları gösteri yalanlandı!

Stres Çarkları Hayatımızı Olumsuz Etkiliyor!

 • 14.3.2018 21:37:49
 • 0 Yorum
 • 840

Stres Çarkları Hayatımızı Olumsuz Etkiliyor!

Avrupada büyük ilgi gören ve gençelrinde bir hayli tutkunu oolduğu stres çarkları taehlşkelş oyuncaklar arasına yerini aldı.

Gelen raporlardan alınan sounçlar doğrultusunda renkli ışıklarla ilgileri üzerimize toplayan stres çarklarının gençlerin sağlıklarını tehlikeye attığı ortaya atıldı.sadece gençlerin sağlığını değil yetişme çağındaki çocuklarında sağlığına etki ediyor.

Analiz sonuçlarında  yazan bir maddede "stres çarkları"nda kullanılan yatay pillerin yutulması durumunda yemek borusu ve bağırsaklarda yanma olabileceği, oyuncağın kolaylıkla çıkarılabilen küçük parçaların da tehdit teşkil ettiği uyarısında bulunuldu.


Sınırlardan geçirilmemesi önerilen oyuncaklar arasında çarklar ilk sırada yer aldı daha sonrasında ise makinalı aletler,elektroni malzemeler organik olmayan bir çook ütün hakkında uyarılarda bulunuldu.

Ağrılarından Kurtulmak İsterken Canından Oluyordu!

 • 15.3.2018 18:34:22
 • 0 Yorum
 • 837

Çin'de hakl arasında geleneksel bir yöntemmiş gibi görülen kurbağa yeme ile ağrılarından kurtulacağını düşünen kadının ameliyatı sonrasında 13 santimlik bir solucan parazit ortaya çıktı.Doktorlar gördükleri amnzara karşısında şoke oldular.
Kadının göğsünden kurdun başını gören doktorlar operasyon sonrası çıkardıkları parazitin 14 santimetre boyun olduğunu gördü.


Kurbağaları yuttuktan sonra mide ağrısı çekmeye başlayan kadın hastahaneye gitti, ve doktorlar ona parazit kaynaklı bağırsak tıkanıklığı teşhisi koydu. Kadının semptomları, yapılan kontrolde yumruk kadar bir parça fark edilince olanlar oldu.Bir an önce ameliyata aldılar.

Yao'nun geçen haftaki ameliyattan sonra hızla iyileşmeye başladığı öğrenilirken parazit larvaları insan vücudunda hızla yayıldığı için kadının yeni bir enfeksiyon vakası yaşayıp yaşamayacağı henüz belli değil.Hayati tehlikesi devam etmekte.

Sinem Özdemir

Beyaz Show Zor Duruma Düşebilir!

 • 15.3.2018 18:40:49
 • 0 Yorum
 • 842

ÇiftlikBank binlerce müşterisi mağdur etti.Bu olaydan sonra Beyaz'ın çiftlikBank'ın reklamını yaptığı ortaya çıktı.
Pek çok farklı meslekten insanları kandırarak yaklaşık yetmiş bin kişi zor durumda kaldı

Beyaz show'da reklamı da yapılmış bununla ilgili bir çok reklam da mevcut.Program öncesi sosyla medya hesabından aylaşım yapılmış.


En sevilen programlardan bir tanesi olan Beyaz Show'da çiftlikbank ile ilgili reklam afişi ile yayına koyulmuş.Binlerce takipçilerinin bulunduğu Twitter'den herkese twit atılarak "Bu akşam Çiftlik Bank'ın Beyaz Show'da sizlere SÜRPRİZİ var! Herkes ekran başına 23:30 da başlıyor!ÇiftlikBank Beyaz Show'da" yazısından hazırlanmış bir logonun üzerinde bu yazının bulunması ve son dönemde ÇiftlikBank'ın insnalrı madur etmesiyle kötü sonuçlanabilir.ÇiftlikBank maduriyeti için hukuksal süreçler devam ediyor.

Sinem Özdemir

İpone'den Büyük Ekran Şovu!

 • 16.3.2018 17:23:54
 • 0 Yorum
 • 2094

Bu yıl ipone en büyük ekran özelliğine sahip telefon modeli için bir çalışma başlatacak.

Kaynaklar Apple'ın üreticilerle yeni modellerin üretim testine başladığını, yeni modellerin bu sonbaharda piyasaya sürülebileceğini belirtti. Edindiğimiz bilgiler pek çok ekran özelliğinin de o derecede değişim gösterecği yönünde.

 

Loup Ventures kurucusu Gene Munster, "iPhone 6'da da örneğini gördüğümüz gibi ekran boyutunda gerçekleşebilecek güncellemenin karşılığı var. Daha büyük ekranlı yeni iPhone modeli Apple'a iPhone 6'da olduğu gibi bir büyüme ivmesi sağlayabilir" dedi.

Ektran boyutlarının 6 inç e çıkarılarak  telefon tutkunlarınınen fazla asya tarafında olabileceği yönünde de görüşlerini bildirdiler.

Apple'ın büyük ekranlı iPhone modelinin 6,5 inç ekrana yakın olması bekleniyor. Telefonun fiziksel boyutu iPhone 8 Plus gibi olacak ancak ekran kenarları dah da genişletilerek e büyük ekranlı modelin piyasada tutulacağını söylüyor.

Büyük boyutlu iPhone'un iPhone 8 Plus gibi bazı uygulamalarda ekranı bölmeye imkan tanıması bekleniyor. Üç yeni modelin iOS 12 adı verilmesi beklenen yenilenmiş işletim sistemini kullanması bekleniyor. En uczu modellerde dahi farklı özellikler ön planda olacak yüz tanıma parmak izi kilit açma gibi özellikler getirlicek ve her kulanıcı rahatlıkla bunları kullanabilecek.

Yıldızlardan Sinyaller var!

 • 16.3.2018 17:25:57
 • 0 Yorum
 • 807

ABD'li bilim insanları, Büyük Patlama sonrasında oluşan yıldızların atalarına ait radyo sinyali keşfetti.Bu buluş bilim dünyası açısında aynı zamanda astronomi bilimi için büyük önem arz ediyor.
Bilim insanları, Evren'de oluşan ilk yıldızlara ait bir sinyal keşfettiklerini açıkladı.Teleskopla hidrojen maddesinin dünaya ya nasıl zamanla yaıldığı yönünde ilk araştırmalar yapıldı ve sonuçlanması amaçlandı.
Bu sinyal adeta evren için bir dönüm noktası niteliğinde.

ABD'deki Arizona Üniversitesinden araştırmacılar, böyle bir sinyalin ilk defa gözlemlendiğini ve buluşun astrofizik çalışmaları için bir dönüm noktası olabileceğini söyledi.

Bigbang deddiğimiz büyük patlamanın bundan yüz yıllara öncesinde hidrojensel burgularla ortaya konulduğu söyleniyor.

Evrenin yaklaşık 13,9 milyar yaşında olduğu düşünülürse, ilk yıldızlar Güneş'in oluşmasından 9 milyar öncesinde yanmış olabilir.


Yine bu sinyaller sonucunda kanıtlara göre ilk evren şu ankinden bir hayli sıcaklık olarak düşüktü.Bu gizemlerden yola çıkarak bir çok şifrenin çözüme kavuşacağı yönünde burgularda göz önünde bulunduruluyor.

Sinem Özdemir

Musk'tan Uçan Tren İcadı!

 • 17.3.2018 11:05:25
 • 0 Yorum
 • 868

Elon Musk'ın ortaya attığı Hyperloop, İngiliz Richard Branson tarafından hayata geçiriliyor. Uçan tren Hindistan'a yaklaşık 3 buçuk saatlik mesafeyi 25 dk da gidebilme özelliğine sahip olacak.
Beşinci nesil ulaşım aracı olarak tanımlanan Hyperloop One, dünyada ilk olarak Hindistan'da hayata geçiyor. Proje, yapılan anlaşma çerçevesinde ülkenin Pune kenti ile Mumbai'deki havalimanı arasındaki üç buçuk saatlik mesafeyi 25 dakikaya indirecek. İlk üretim ve arge çalışmalı 3 yıl sürecek dha sonrasında tamamlanıp hayata geçirilmesi 7 yılı bulacak.Yine ülkeye ekonomik anlamında bir hayli yarar sağlayacak gibi görünüyor.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin sahibi Elon Musk'ın fikir babası olduğu Hyperloop projesi,Tmamne vakumla dldurulmuş tüplarden oluşacak şekilde tasarlanacak.Hyperloop One'ın yatırımcılarından Virgin Group'un kurucu CEO'su İngiliz milyarder Richard Branson ise, Musk'ın fikrini ticari hale getiren kişi olarak biliniyor.

Minyon dolarlık yatırım yapılacak proje Hindistan'ı bir hayl güçlendireceğe benziyor.Altyapısal bir verimlilik sağlayacağı düşünülüyor.

Sinem Özdemir

Pasifik Savaşı: İsyan

 • 19.3.2018 20:27:14
 • 0 Yorum
 • 970

Pasifik Savaşı: İsyan Film Konusu

İlk filmdeki olayların 10 yıl ardından Pasifik Okyanusu yeniden huzursuzluk belirtileri göstermiş, Kaiju'lar kendilerini göstermeye başlamıştır. Kahraman 'Jaeger' pilotu Stacker'ın oğlu Jake (John Boyega), eğitimini yarım bırakıp suç dünyasına dalmıştır. Dünya yeniden büyük bir tehditle karşılaşınca yıllardır görmediği kız kardeşi Mako Mori (Rinko Kikuchi) ona kendini kanıtlaması için bir şans daha verir. Jake'in yanında Lambert (Scott Eastwood) ve Amara (Cailee Spaeny) da Kaiju'lara karşı ekibi tamamlayacaktır.

 

 

 

 

Yönetmen: Stteven S.DeKnightSenaryo: Guillermo del Toro Steven S. DeKnight Emily Carmichael T.S. NowlinYapımcı: Guillermo del Toro Jon JashniDiğer Adı: Pasifik Savaşı 2, Pacific Rim: Maelstrom, Pacific Rim 2

 

 

Saç Spreyi Saç Döker mi?

 • 19.3.2018 20:49:14
 • 0 Yorum
 • 1070

Saçlarımıza şekil şukul vermeyi çok seviyoruz  her gün saç spreyi kullanmasak iyi olur. Bu durumun en önemli nedeni ise saç spreylerinin içerisinde doğal bir madde bulunmuyor. Ayrıca spreyler saçları çok katı bir duruma sokar ve saçların doğal hareketini engellediği  için saç dökülmelerine neden olur.

Eğer saç spreylerini çok yakından sıkarsanız saç köklerinin üzeri kapanır ve saçlı deri nefes almakta çok zorlanır. Bundan kaynaklı saç dökülmesi kesinlikle olur. Saç spreylerinin bir diğer olumsuz özelliği ise saçları çok fazla sertleştirmesi  ve bunun sonucunda da saçlarımızı ellerimizle düzlemek istediğimizde  parmaklarımızın arasında kopan saçlarımızın olmasıdır. Bu bir nevi güç uygulamaktan kaynaklanmış bir dökülme gibi görünse de aslında saç spreylerinin aşırı sertliği sonucunda olan bir saç dökülmesidir.

Jaguar'ın Tanıtımı Büyük Bir Heyacanla Yapıldı!

 • 20.3.2018 15:21:12
 • 0 Yorum
 • 1103

Sınırlı sayıda davetliye yapılan gösterim ile dünyada ilk kez İstanbul'da kullanıcıların karşısına çıkan Jaguar'ın elektrikli otomobili, Tesla Model X'in en büyük rakibi olacak.
Son zamanlarda otomobilseverler tarfından elektrikli araba modelleri bir hayli ilgi görecek durumda gibi görünüyor. İlk olarak İngiltere'de gösterime çıkan ve bir hayli sevilen bu modelin Türkiye'de büyük bir ilgi göreceği konuşuluyor.

Bu hızlanan geliştirme aşamalarında Formula E, teknolojileri de kullanan Jaguar, ilk elektrikli otomobilini üretti. Arabanın diğer üretimlerinden farkı CX-75 modelinden esinlenilerek tasarlanan omuz yapısı çizgisini bir hayli etkileyen yapısı dikkat çekiyor.

İç tasarımda da Land Rover'ın yeni tasarım dilinden ögeler içeren bu otomobilin ismi ise I-Pace. Çift elektirikli motoru bulunan araba aynı zamanda torku gücü bakımından da büyük bir yere sahip.  Otomobilin kullanıcılarına sağlamış olduğu en önemli avantajların arasında yüksek bir çekiş gücüyle aile arabaları olarak en iyisi olduğu ve yerden yüksek yapısıyla sürücülerine bir hayli rahatlık sağlayabilmesi,bağaj yapısının da geniş olmasıyla tatiller de ve alışverişlerinde pek çok açıdan kolaylık ve imkan tanıyabilmesi. 

Sinem Özdemir

Telefonlardaki Radyasyon Oranlarının Sıralaması Yapıldı!

 • 20.3.2018 15:23:59
 • 0 Yorum
 • 1033

Alman Radyasyondan Korunma Federal Bürosu, en fazla radyasyon yayan cep telefonlarının listesini oluşturdu.
Günlük hayatımızda elimizden düşürmediğimiz telefonlarımızda hastalık açısından sürekli bir tehdir altındayız.Yaydıkları radyasyonlar bizim hayatımızı bir hayli kötü etkilemeye yetebiliyor.Yıllardır yapılan araştırmalarda bu radyasyon ve ışınların insan dnasındaki iyonların yapılarını da değiştirebildiği ortaya atılıyor.Ancak insan vücuduna etkisi de tam olarak bilinmiyor. Etrafımızda birçok radyo frekansı bulunuyor.


Ancak ABD Kanser Topluluğu'nun  web sitesinde yer alan uyarıya göre, cep telefonları beyin tümörü ve boyun ile baş bölgesinde diğer tümörlerin gelişme riskini artırabilir.
Etrafımızdaki elektronik cihazlardan yayılan bir çok radyasyon türleri de mevcut.Bu yüzden kimisi olumlu etkiler yaratırken kimisi olumsuz tepkiler yaratabiliyor.

Özellikle yemeklerimizi ısıttığımız fırınları baz alabiliriz.Dalga yaratarak yiyeceklerimizi ısıtıyoruz.

Ölçüm yapılırken insanların hayatlarını olumlu yada olumsuz etkileyen değerlerin ölçülmesi açısından özel cihazlar kullanılıyor bu cihazlar insanların vereceği tepkiler doğrultusunda onların sar değerlerini ölçüyor.

Genelde diğer kullanıcılar gibi bizde konuşurken telefonları yanağımıza götürebiliyoruz bu da bize olumsuz geri dönüşler sağlayabiliyor.
Peki siz telefon kullanıcılarına önerebilceğim bir kaç tavsiyem mevcut en azından radyosyon etkilerini azaltabilmek adına neler yapabilieceğinizi anlamak için 
Mobil uygulamalarda uğraştığınız zamanı düşürmeye çalışın.
Özellikle kafanın bulunduğu yani beyninize yakın yerlerden cihazınızı uzak tutmaya daha otomatik modları tercih etmeye bakın.
Genelde telefonlarınızı kullanırken en fazla sinyal alınan yerlerde kullanmaya çalışın bu hem enerji harcanmasını hemde radyayon oranlarını düşürülmesi açısınan bir hayli avantajlı olacaktır. 
Telefonlarınızı satın alırken sar değerlerine olabildiğince önem verin daha düşük sar değerlerini tercih etmeye çalışın. 

Sinem Özdemir

Whatsapp'a En Büyük Rakip Çin'den Geldi!

 • 21.3.2018 15:54:35
 • 0 Yorum
 • 871

Çinli popüler anlık iletişim uygulaması WeChat, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı.Uygulama kullanıcılarına her alanda kolaylık sağlayabiliyor.En güzel özellikleri arasında taksi çağırabilmesi,doktor,randevuları alabilmes,arkadaş bulabilmesi gibi bir çok özellik çıkıyor.
Kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu Çin'de bulunan ve anavatanında Weixin adıyla bilinen WeChat,sektörün en iyi uygulamalarından bir tanesi olan whatsapp ı geride bırakmayı ve milyarlarca kullanıcı sayıdına ulaşabilmeyi başardı.
Tercent tarafından geliştirilen uygulama whatsapp a en büyük rakip olabilecek konumda.

WhatsApp benzeri bir mesajlaşma uygulaması olarak yayın hayatına başlayan WeChat, kısa sürede evrilerek kullanıcılarının mesajlaşmanın ötesinde birçok işlemi uygulama içerisinden yapmasına olanak tanıdı.

Kısa sürede çinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran uygulama  kullanıcılarına gidecekleri bir yer olduğunda taksi çağırabilme özelliği,pek farklı alanda yemek sipariş edebilme, doktor randevusu alma, banka hesaplarını kontrol etme, para gönderme, ödeme yapma ve hatta yeni arkadaşlar bulma olanağı sağlıyor.
Ayruca uygulama türkiye gibi bir çok ülkede aktif kısıtlı özellikle bulundursada şimdiden çok sevilmiş duyrumda bu konuda whatsapp a büyük görev düşüyor.

Sinem Özdemir

İndirdiğiniz Uygulamalara Dikkat!

 • 21.3.2018 15:56:53
 • 0 Yorum
 • 793

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, vatandaşları casus uygulamalara karşı uyararak "Uygulamalarınızın kamera ve mikrofonunuza erişimini kapatın" dedi.
Yakın zamanda casus uygulamaların giderek fazlalaştığı ve insanları bir hayli tehdit edebilmeye de yettiği ortaya koyuldu.Özellikle indirilen uygulamalarda verilen izinlerin kamera ve mikrofon üzerinden olup olmadığına mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor.


 Hangi uygulamayı telefonunuza indirirseniz indirin kameraya, mikrofona, rehbere, fotoğraf galerisi gibi yerlere erişim izni istiyor. Bu izinler vasıtasıyla telefonunuzu aslında başkalarının erişimine açıyorsunuz" diye konuştu. Ayrıca ismi bilinmeyen ve insanları tehdit eden kimlik bilgilerinden resimlerine kadar hackleyen uygulamalar belli bir sunucu  üzerinden hizmet vermedileri için bu uygulamaları da kaldırabilmek bir o kadar zorlaşabiliyor.

Uzmanların verdiği bilgiye göre casus yazılım olduğunu gizleyen sahte uygulamalarla da kişilerin verileri arşivlenebiliyor.Yapılan analizler sonucunda en güvenilir uygulamaların bile sahte casus yazılımlarını barındırdıkları söylendi.
Casus yazılımları sadece eşini, çocuğunu takip etmek isteyenlerin değil şirketlerin de kullandığını belirten Sayan, şöyle devam etti: "Şirketler çalışanlarının telefonlarına bu uygulamaları indirerek alışkanlıklarını takip ediyorlar. Kişisel özgürlükler ve sınırları tartışma konusu. Bununla ilgili dünyada da standart yok."

Bu konuda vatandaşlarımız uyarılarak uygulamalrı telefonlarına indirirken verdikleri izinlerde bazı noktalara mutlaka dikkat etmeleri gerektiğini vurguladı.

Sinem Özdemir

Dünya Kadınlar Gününde Google'dan Büyük Sürpriz!

 • 22.3.2018 18:04:04
 • 0 Yorum
 • 808

Dünyaca ünlü arama motoru Google 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir Doodle hazırladı.Farklı hikayeleri birleştirerek bir kombinasyon yapılmaya çalışıldı.

Dünyada bir çok ülkeyi ve yaşam biçimlerin getirdiği zorluklarla mücadele eden kadınları temsilen  12 farklı hikayenin yer aldığı Doodle'da; aşk, güven, mücadele ve hastalık gibi konular ele alındı.Ayrıca bu logoların üzerinde yoğun çalışıldığı ve farklı konulara dikkat çekmek istenildiği belirtildi.Bizde google bu çalışmasından dolayı mutluyuz kadınların yansıtıldığı bu çalışmanın çok farklı anlamları var.

Hayalimizde Gördüğümüz Uçan Arabalar Sonunda Gerçek Oldu!

 • 22.3.2018 18:05:42
 • 0 Yorum
 • 825

Hollanda firması PAL-V'nin üzerinde 15 yıldır çalıştığı uçan araba, 2019'da yollarda olacak. Bir hayli yüksek miktarlarla satışa sunulan arabayı kullanabilmek için pilot lisansı şart.
Son hali büyük bir heyecan ile gösterime çıkan uçan otomobilleri alabilmek için şirketin resmi internet sitesinden sipariş vermek gerekiyor.
1 yıl sonra tamammen satışa çıkarılıp teslimatı tamamlanacak.


Araç karada 160 km hıza ulaşabilirken, havada 179 km son hıza kadar çıkabilecek. 11 bin feet'e kadar yükselen aracın menzili ise 563 km olarak açıkandı.

Kalkış için tek bir düğme kullanarak otomatik uçuş modu sağlanacak tüm işlemler ve hazırlıklıklar dakikalar içierisinde bitmiş olacak.

İlk etapta sınırlı sayıda üretilen (90 adet) araçların satışa çıkarılacağı duyurulurken, fiyatın 499 bin euro (621 bin 500 dolar) olması bekleniyor. Daha sonrasında gelecek olan versiyonun fiyatı ise 299 bin euroya düşecek. Yaklaşık 2 buçuk milyon liraya gelen fiyatı için içerine uçuş derleri ve başarılı olanların pilot lisansına sahip olup sürücü belgesi gibi kullanacakları açıklandı.

Sinem Özdemir

Logo Tercihi Kullanıcıya Kalacak!

 • 23.3.2018 18:44:21
 • 0 Yorum
 • 838

Facebook ile ortak çalışan whatsapp logolarını değiştiriyor.
WhatsApp yıllardır kullandığı logosunda pek alışık olmadığımız bir değişime gidiyor.Her cihaza ve uygulamay uygun hale getirilebilecek.


Google'ın geliştiricileri kullanması için önerdiği çoklu logo sistemi, WhatsApp tarafından kullanılmaya başlayacak. Özellikle bazı arama motorları çoklu arama tercihleri de sunabiliyor ayrıca android dünyasında olduklarından dolayı ister istemez yazılımı kullnmakta gerekebiliyor. Arayüzlerdeki farklı tasarım dilleri nedeniyle uygulama logoları bazen kötü bir görünüme neden olabiliyor. Yine  logo karmaşasına çözüm bulamk adına farklı yolar da denenecek.


Geçtiğimiz dönemde iddiaları ortaya çıkan bu değişim uygulamanın 2.18.74 beta sürümünde kullanılmaya başladı.Logo tercihleri tamamiyle size bırakılabiliyor yani telefonunuzun arayüz durumuna göre bunu kendiniz yada otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor.Eğer logo değişimini destekleyen bir 3. parti arayüz kullanıyorsanız, istediğiniz logoyu seçebilmeniz mümkün. İlk sürüm bazı deneyici kullanıcılara sunulmuş durmda devamı da yine piyasaya çıkarılmaya hazırlanıyor.

Sinem Özdemir

En İyi Kameralı Telefon Belli Oldu!

 • 23.3.2018 20:56:26
 • 0 Yorum
 • 860

Akıllı telefon pazarının en iddialı oyuncularının başında gelen Samsung, Galaxy S9 ile en iyi akıllı telefon kamerasını geliştirmeyi başardı.

Telefonları performans bakımından şirket en iyisini seçerek resmi bir açıklama yayınladı. Testler sonucu en yüksek puanı alan android telefonların en iyisi oldu.

Yaklaşık on iki piksel ve kare ççekerek hepdini tek bir fotoda toplayabilme özelliğine sahip.

DxOMark ekibi, Galaxy S9'un dinamik diyafram açıklığı ve süper hızlı çift sensörüne ayrı bir parantez açtı. İlk özellik, en düşük ışıklı ortamlarda bile canlı fotoğraflar çekilmesine olanak tanırken, ikinci özellik ise telefonun anında 12 kare çekerek bunları tek bir fotoğrafta birleştirmesini sağlıyor.

Fotoğraflarda yüksek puanlar alırkan kamera özellikleri açısından ise düşük puanlar aldı ve bu yüzden şimdiye kadar kamera sektöründe yaklaşık 104 puan alarak en iyisi arasına girmayi de başarabilmiş oldu.

Sinem Özdemir

IQ Testlerinde Gelinen Son Nokta Açıklandı!

 • 24.3.2018 12:24:47
 • 0 Yorum
 • 764

Zeka testleri internet üzerinde bir hayli yaygınlaşıyor ve kullanıcılar bu testler üzerinden seviyelerini bir hayli hızlı ölçebiliyorlar.
2005 yılında Journal of Economic Perspectives'te yayınlanan 'Cognitive Reflection Test' isimli zeka testi en kısa yoldan IQ seviyesini ölçmek için en sık başvurulan testlerden bir tanesi.

 
Bu test sosyal medya üzerinde ABD başkanı polemik yaşanması sonucunda hızla yayılarak tüm herkes tarafından kullanılabilne hale gelmeyi de başardı.Bu testin bazı kullanıcılara bazı getirileri de mevcut.Bir çok kişi tarafından çözülmeye başladı bile her kes tarafından yaygın olarark kullanılan bu testlere google üzerinden ulaşıp kendinizi test edebilmenizde mümkün.


Böylelikle IQ seviyenizin ortalamanın üzerinde olup olmadığını rahatlıkla test edebiliyor olabilmenizde mümkün hale geliyor.

 

Sinem Özdemir

Facebook'a Kötü haber!

 • 26.3.2018 17:53:20
 • 0 Yorum
 • 882

Tüm dünyadan milyonlarca kullanıcısı olan facebook'a şu aralar bazı ithamlarda bulunuluyor fakat şirket şu an için sessizliğini korumakta.

Yine çıkan bir habere göre uyulamya izin verdiğiniz sürece tüm mesajlarınıza erişip onları kaydettiği konuşuluyor.

Bazı kullanıcılar "1 sene önceki SMS'leri ve arama geçmişlerini görebiliyorum" ve "Telefonumdan sildiğim halde seneler öncesindeki SMS ve yazdığım metinler direkt olarak ekranıma düşüyor." şeklinde şikayette bulundular.

 


(Telefonunuzda bulunan kişilerle mesaj atın. Kişilerinize telefon numarası, takma isim, çağrı - mesajlaşma geçmişi gibi bilgileri sürekli olarak ekleyin. Bu (uygulama) sizin Facebook’ta arkadaşlarınızı daha kolay bulmanızı sağlar ve bizim herkese daha iyi bir hizmet vermemize yardımcı olur.) facaebook uygulamasını kullanıcılarına sunmuş olduğu bir adım sonrasında izin verdikleri takttirde tüm yazışmaları görünebiliyor.

Eğer bu uygulamayı onaylarsanız sizin tüm kişilerinize ve sms mesajlarınıza erişebiliyor.Uygulamayı kulllana ve kabul edip izin verenler en eski silinen mesajlalarını görebildiklerini ve sunucuya gizlenmiş olduğunu düşünüyorlar.

Kısacası gizlilik ve güvenlik açığı meydana getirmeye başlıyor.Yani son dönemde güvenlik üst seviyde fakat yine de açıklar bulunabiliyor.Şikayetler üzerine şirket ceosu Mark Zuckerberg Birleşik Krallık Parlamenter Komitesi'ne, "rızası olmadan verilerin nasıl alındığını açıklamak için" çağrıldı.

Sinem Özdemir

Çin Tiangong-1 Roketi Önümüzdeki Hafta Dünyaya geliyor!

 • 26.3.2018 17:55:39
 • 0 Yorum
 • 747

Bilim insanları, 2011 yılında Çin'in uzaya gönderdiği fakat iletişim kuramadığı Tiangong-1 roketinin, Türkiye'nin de arasında bulunduğu birçok ülke üzerinden Dünya'ya giriş yapacağını bildirdi.
Daha önceki yıllrad da olduğu gibi birçok ülke üzeinden geçerek giriş yapabilecek.


Yine aldığımız bir haber doğrultusunda  Tiangong-1 saatte 7 bin 800 kilometre hızıyla dönüş yapabileceğini de açıklar durumda.

Tabi yine belli olmayan bir durum ise bu kadar ağır bir roketin tam olarak nereye düşüceği ve parçalarının nerelere dağılabilceği de bilinmiyor.


Gezegensel mekanik mühendisi Jesse Gossner, “Nasıl gölde taş sektirdiğinizde taş birkaç kere sıçradıktan sonra suyun dibini boylarsa Tiangong-1 de öyle suya gömülecek.” dedi.
Yine uzmanlarından gelen farklı bir açıklama da ise roketin yavaş yavaş alçalarak parçalara ayrılacağı da söyleniyor.Yani düşerken kendiliğinden paraçalanmaya başlayacak.

Sinem Özdemir

 

12 Savaşcı (12 Strong)

 • 27.3.2018 20:40:39
 • 0 Yorum
 • 862

11 Eylül saldırılarının hemen sonrasında 'Yeşil Bereliler' olarak da bilinen Amerikan Özel Kuvvetleri'nin 12 kişiden oluşmuş ekip, Afganistan'a gönderilir. Burada Kuzey İttifakı ile onun lideri Raşid Dostum'la (Navid Negahban) işbirliği yapan ekip, Afganistan'ın dağlık coğrafyasında Taliban güçleriyle bir gerilla savaşına girecektir.

Yönetmen: Nicolai Fuglsig

Senaryo: Ted Tally,  Peter Craig

Yapımcı: Jerry Bruckheimer,  Molly Smith

 

Pasifik Savaşı: İsyan Film Konusu

 • 27.3.2018 20:50:31
 • 0 Yorum
 • 916

Pasifik Savaşı: İsyan Film Konusu

İlk filmdeki olayların 10 yıl sonrasında Pasifik Okyanusunda yeniden huzursuzluk belirtileri göstermiş olan, Kaiju'lar kendilerini göstermeye başlamaktadır. Kahraman 'Jaeger' pilotu Stacker'ın oğlu Jake (John Boyega), eğitimini yarım bırakıp suç dünyasına dalmıştır. Dünya yeniden büyük bir tehditle karşılaşınca yıllardır görmediği kız kardeşi Mako Mori (Rinko Kikuchi) ona kendini kanıtlaması için bir şans daha verir. Jake'in yanında Lambert (Scott Eastwood) ve Amara (Cailee Spaeny) da Kaiju'lara karşı ekibi tamamlayacaktır

 

 

Sinem Özdemir

Apple Watch Series 4 Ekran Boyutunu Büyütmeye Hazırlanıyor!

 • 28.3.2018 15:07:48
 • 0 Yorum
 • 821

Apple önümüzdeki sonbaharda muhtemelen yeniden tasarlanmış Apple Watch Series 4 modellerini çıkaracak.Yeni gelecek özelliklere bakıldığında ekran boyutları büyütülecek,şarj daha uzun süre dayanabilecek ve sağlıkla ilgili, bir çok alanda daha iyi verileri kaydederek kullanıcısına sunmuş olabilecek.
Kuo yeniden tasarlanmış saatin detayları hakkında fazla net konuşmuyor, ancak onun yüzde 15 oranında daha büyük bir ekrana ve daha modern duran bir tasarıma sahip olacağını söylüyor.

Ekonomik bir analiz gerçekleştiren şirket eski modellere oranla dahi iyi özellikler getirebileceğini ayrıca sürüm farkı gösetmeksizin birden fazla özelliğin kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırarak yoğun bir ilgi görebilceğini savunuyorlar.
KGI, Apple’ın 2018’de 22 ile 24 milyon arasında Apple Watch ürünü satacağını öngörüyor.Şirket gelirleri ürünlerin fazla satılması ile geçen yıla oranla bir hayli fazla kar ettiklerini de söylüyorlar.Bu senenin en gözde teknoljik aletleri olacağı sinyallerini şimdiden kullanıcılarına vermiş durumda.

Sinem Özdemir

Playboy Artık Facebook Kullanmıyor!

 • 28.3.2018 15:10:08
 • 0 Yorum
 • 910

Playboy Facebook ile ilişkisini sonlandıran kuruluşlar arasına katıldı.Gelen açıklamada yaklaşık 25-30 milyona yakın takipçisi ve ilgililerin bulunduğu hesapları tamamiyle kapatıp üyeliğine son verdiğini duyurarak onlarda diğer kuruluşlar gibi facebook'tan ayrıldılar.
Playboy, Cambridge Analytica skandalının patlak vermesinin ardından başlayan “Facebook’u Sil” kampanyasına katılan en son şirket oldu.

Bazı şirketler önceden bu önemli adımı atmıştı ve buna en güzel örnek ise elon musk tarafından yine büyük ilgi gören iki sayfanın kapatılmasıydı.
Geçmiş zamanlardan bu yana markanın bu şirketle aralarının bir hayli iyi olduğu da konuşuluyor fakat ne yazıkki marka kendisini düşünerek bu haraketi gerçekleştirmeyi düşündü. Ancak özellikle daha “yaşlı” nesiller için Playboy markasının hâlâ bir değeri var.Kullanan belli bir kitle var onlada bilinçlendirilmesi gerekiyor.Fakat bu markanın bilenleri ve adının duyuması da beraberinde olan bir durum.

Sinem Özdemir

 

Vestel'den Site Girişi Yeni Uygulama!

 • 29.3.2018 18:18:13
 • 0 Yorum
 • 859

Türkiye’nin öncü teknoloji markası Vestel, yeni bir projeyle kamuoyunun dikkatini hayvanlara yönelik şiddete çekiyor. İnternet sitesini ziyaret eden kullanıcıların giriş yaptıklarında karşılarına çıkan ekrandaki detay gözlerden kaçmadı.

"Ben Robot Değilim" isimli projede, tüketiciler Vestel sitelerine girerken karşılarına bu doğrulama yöntemi çıkıyor. Şifreyi çözdüğünü ve giriş yapabilmesi için izin alabildiğini

düşünen kullanıcı daha sonra karşısına figür ve fotoğrafla hayvanların nasıl öldürüldüğünü görmüş oluyor.

Ve "robot değilsen böyle bir vahşete sessiz kalamazsın" mesajı veriliyor. Yapılan giriş sitemi kurgusunda kullanıclara mesaj verirken aynı zamanda kedi ve köpeklerin nasıl öldürüldükleri konuşuluyor.

Yönlendirilen sitede hashtag kampanyasına katılmaya davet edilen kullanıcılar dilerse Captcha yazılımını kendi sitelerine uygulayarak da kampanyaya destek verebiliyor. Son günlerde hayvan hakları konusunda insanlar bilinçlendirilmeye çalışırken farklı yaşamsal konulara da dikket çekilmiş oluyor.

Sinem Özdemir

Boeing Üretim'e Saldırı!

 • 29.3.2018 18:21:17
 • 0 Yorum
 • 804

Boeing, WannaCry olduğuna inanılan kötü amaçlı bir yazılım virüsü tarafından saldırıya uğradı. Bu bilgisayar yazılımı siber güvenlik duvarını aşarak bir sürü sistemin kitlenmesine sebebiyet verdi.Konunun netleştirilmesi için şirket açıklamada bulunmak istedi.

 

WannaCry uygulaması tüm dünyadan farklı ülkelere yazılımsal açıklar üzerinden siber saldırı gerçekleştirdi. .
 
Bu sistem virüsü bir süre önce ortaya çıkarıldı ve bir çok sitemi çökerterek fabrikaları mağdur etti.Para giriş çıkışlarını engelleyerek ödeme sistemlerini saldırı sonrası kitlemeye çalışıyor.


Seattle Times, Boeing'in baş mühendisi Mike VanderWel açıklamasında şöyle söyledi.VanderWel, "Kuzey Charleston'dan hızlı bir şekilde metastaz yapıyor ve sadece 777'nin (otomatik spar -kanat- montaj araçları) etkilendiğini duydum" dedi. Şirket uçak üretimine zarar vereceğini ve bunun üzerine yazımlımsal açıkların tüm uçak sistemlerine yayılarak üretimi etkileyebileceğini düşünüyor.. VanderWel, "Boeing'deki hemen hemen her VP ile bir görüşme yapıyoruz." dedi.
 
Bu saldırıyla özel olara ilgilendiklerini ve saldırı sonrası zararın büyük bir oranda azaltılmış olduğunu vurguladılar."Kötü amaçlı yazılım hakkındaki makaleler abartılı ve hatalı" dedi. "Siber güvenlik operasyon merkezimiz, az sayıdaki sistemi etkileyen sınırlı bir kötü amaçlı yazılım saldırısı tespit etti. İyileştirmeler uygulandı ve bu bir üretim veya teslimat konusu değil." denildi.Diğer ülkelerden  alınan haberler doğrultusunda 
bazı güncellemelerin geç yapılmasından kaynaklı uygulamış olduğunu da belirtmiş oldu.

Sinem Özdemir

Yapay Zekacılar Bir Arada

 • 30.3.2018 18:30:20
 • 0 Yorum
 • 871

Bir hayli heyecan ile beklenen teknoloji etkinliğinin hazırlıkları tamamlanarak kapılarını tüm teknoloji severlere açıyor. ‘Türkiye. Bugün. Şimdi.’ sloganıyla başlayacak zirve, yapay zekanın ‘Einstein’ları başta olmak üzere 100’e yakın fikir önderini bir araya getiriyor.

Turkcell tarafından sponsor olarak düzenlenen muhteşem etkinlik türkiyedeki insansız sistemlere odaklanıyor. Yine ana onulardan bir tanesi de ülkemizin teknolojide geldiği son noktayı anlatmaya ve gelecekte bizi neler beklediğini anlatmaya yönelik olduğu konuşuluyor.

Ayrıca, yapay zeka, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, büyük veri, akıllı teknolojiler, girişimcilik, siber güvenlik, bulut teknolojileri, gelişen ve millileşen savunma sanayi gibi konular; uzman konuşmacı ve bilim adamları tarafından ele alınacak. Tartışılacak konular ise yapay zekanın hayatımıza nasılgiriş yaptığı yarar ve zararları olacak.
Yapay zekanın öncülerinden Stuart J. Russell geliyor.Bu konuşmaları gerçekleştirmek adına yapay zekada dünyada büyük yankı uyandırmış isimler yer alacak.

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nin merakla beklenen isimlerinin başında TED Talks konuşmacıları arasında en çok izlenen 6’ncı kişi ve yapay zeka konusunda dünyaca ünlü bir isim olan Profesör Stuart J. Russell geliyor. Russell makine öğrenimi, olasılıklı örneklem, planlama, gerçek zamanlı karar alma, çoklu hedef izleme, bilgisayar görüsü alanlarında çalışmalar yapıyor.Konuşmasında çalışmaların genelde insanları doğruya yönlendirme olacağı ve duygulara kadar hitap edileceği konusu işlenecek.

Sinem Özdemir

 

Babur'ün Pakistan'da Testi Gerçekleşti!

 • 30.3.2018 22:32:26
 • 0 Yorum
 • 803

Adına babur dedikleri ve yoğun bir çalışma sonrası üretilen füzeyi sonunda test ettiler.Füze deniz yolundan seyir halinde denenerek testi geçmeyi başardı.
Gelen açıklama doğrultusunda ifade edecek olursak ,

Füze yaklaşık 450-500 arası bir menzil yaptı ve şunları ifade etmekle devam edildi "su altında hareketli bir platformdan fırlatıldığı, yüksek hassasiyetle belirlenen hedefini vurduğu ve beklenen tüm parametreleri karşıladığı" bilgisi yer aldı.

Yine ülkenin belirli sistemlerinin henüz bu füzenin kullanımına açık olmadığını da belirtmiş olarak bu açıklamayı devam ettirdiler.Yani ülkede henüz donanımsal destek yok.
Pakistan, 2017 Ocak ayında da Babur-3 SLCM ile benzer bir testin gerçekleştirildiğini duyurmuştu.

Sinem Özdemir

Honor 7X ve 9 Lite İstanbul'a Tanıtıma Geliyor!

 • 31.3.2018 11:36:45
 • 0 Yorum
 • 791

Türkiyede satışa başlayacak olması adına bunu bir açılış nitelinde törenle kutlayacak olan honor, tüm mobil kullanıcılarına akıllı aynı zamanda android özelliğğe sahip akıllı cihazlarlarını bu etkinlikte tüm telefon meraklıları ile buluşturmaya geliyor.
oHnor Türkiye Başkanı Kevin Wang, konu hakkında “Türkiye, bölgedeki en önemli pazarlarımızdan birisi. Honor, müşteri merkezli bir şirket olarak, kullanıcılarımıza daima yeni teknolojileri ve hem trendy hem de eğlenceli özelliklere sahip rakipsiz ürünler sunuyoruz. Ürün ve marka DNA’mızı Türkiye’deki tüketicilerle paylaşmaya hazırız” açıklmasında bulundu.

Çinde pazarlama sektörünü araştırmış olan bir şirketten aldığımız bilgilere göre, Honor 55 milyona yaklaşan satış hacmi ve 12 milyar doları aşan geliri ile 2017 yılı içinde akıllı telefon alanındaki tüm dijital markaları geride bıraktı.

Kalite ve inovasyona odaklanan Honor, AR-GE yatırımlarındaki yüksek payı korumayı sürdürerek tüm dünyadaki akıllı telefon kullanıcılarına çarpıcı ürünler sundu. Bu marka kullanıcılarına iyi bir cihaz deneyimi sunarken aynı zamanda onlaraı iyi bir teknoloji ile kullanarak hayatlarını kolaylaştırabilmeyi amaçlar nitelikte. 

Sinem özdemir