ANDROİD İÇİN UYGULAMA-OYUN

WhatsApp'ta Güncelleme Sonrası Hata!

 • 24.5.2018 14:41:47
 • 0 Yorum
 • 763

WhatsApp son yaptığı güncelleme ile kullanıcılarını zor durumda bıraktı.Kullanıcılarının bir çoğu şikayet etmeye başladı ve twitter üzerinden engelledikleri kişileri son güncelleme sonrası görebildiklerini ve onlara rahatlıkla mesaj atabildiklerini söylediler.

Sık sık güncellenen ve yeni özelliklere kavuşan WhatsApp, bu esnada bazı ufak hatalar yaşayabiliyor. Yapılan son güncellem sonrası ise atılan twitlerden de anlaşılacağı gibi engellenen kullanıcıların rahatlıkla mesaj atabildiklerini söylüyorlar.


WhatsApp uygulamasının geçtiğimiz gün güncellenmesinin ardından, birçok kullanıcı Twitter’dan engelledikleri kullanıcıların kendilerine yeniden mesaj atabildiklerini belirtti.Bunun üzerine whatsapp ekibi bu duruma çözüm getirebilmek amacıyla bir çalışma başlattı.Bu sorunun çözüm merkezine iletilmesi üzerine kullanıcılar şimdi son gelecek güncelleme için haber bekliyorlar.

İnstagram'a E-Ticareti Kolaylaştıran Ödeme İşlemleri Güncellemesi!

 • 4.5.2018 15:03:06
 • 0 Yorum
 • 856

Son dönemlerde instagram uygulaması güncelleme konusunda sınır tanımıyor ve bir kez daha yine yapacağını yaptı elde ettiğimiz bilgilere göre insatgrama kullanıcıların e-ticaret sitesinde satın aldıkları ürünlere ödeme işlemleri konusunda kolaylık sağlayabilmesi adına bir adım attı.


Instagram'ın uygulama üzerinden ticareti kolaylaştıracak yeni özellikler eklemeye başladığı ortaya çıktı.Bu gelişme çalışması sonarsında bizler ürünlerimizi ve ödeme işlemlerimizi hızlı bir biçimde gerçekleştirecek hale gelmiş olacağız.Instagram, son günlerde özellikle F8 Konferansı sırasında birçok yeni özelliğini tanıtmıştı. Güncellemeler sonrası pek çok kullanıcı bu özellikleri kullanmaya başlamıştı ve biraz daha gelişerek farklı bir boyut kazandı.

Artık Instagram üzerinden ödeme yapmak mümkün olacak. Henüz tüm kullanıcılar için etkin olmayan bu yeni özelliğin ilk olarak küçük işletmelerde yapılan 'rezervasyon' işlemlerinde kullanılabileceği, yani siz bir mağaza yad herhangi bir restoranta gitmeden önce dahi ödeme işleminizi gerçekleştireck güce sahip olacaksınız.İlerşeyen dönemlerde ödeme işlemleri ile ilgili güncellemeler bekleniyor.

Sinem Özdemir

Spotify'ın Halka Arz'ı Olumsuz Sonuçlandı!

 • 4.5.2018 15:01:40
 • 0 Yorum
 • 806

Belki de Türkiye'nin en çok sevilen ve beğeniyle kullanılan uygulamalarından bir tanesi olan uygulama gelirlerini arttırmak amacıyla hisselerini halka arz yapmıştı.Özellikle gençler tarafından farklı müzik tarzlarını bir arada dinleyebildikleri oldukça kullanışlı bir platform diyebiliriz.

Radikal bir karar ile hisselerini halka arz etmeye karar veren Spotify'ın bu hamlesi başta oldukça ilgi uyandırsa da bugün şirketin %10 hisse değeri kaybına uğradığı açıklandı.Müzikseverler tarafından büyük bir beğeni ile kullanılan uygulama halka arz sonrasında istediği gelir elde edemedi.


Perşembe sabahı itibari ile Spotify’ın hisse değeri tam %10 değer kaybına uğradı. Bizleri şaşkına çeviren diğer bir detay ise hissedeki aniden gerçekleşen hızlı ve sert bir düşüş oldu bu yönüyle bakıldığında da bu gelişmenin onlara çokta iyi gelmediğini de anlayabilirisiniz.Spotify bir kez daha halka arz yapmacak gibi görünüyor.

 

WhatsApp'ın Kurucusu İstifa Etti

 • 1.5.2018 17:42:16
 • 0 Yorum
 • 848

Son dönemleirn en çok konuşulan konularından bir tanesi olan Facebok şirketinde oldukça sıcak gelişmeler yaşanıyor.Ülkemizin hatta tüm dünyanın en popüler uygulamaları arasında gösterilen WhatsApp kurucularından biri olan kişi ne yazıkki kaybediyor diyebiliriz.

Brian Acton ile birlikte WhatsApp'ı kuran kişilerden olan ve Facebook'un bünyesine geçtikten sonra görevine devam eden Jan Koum, WhatsApp'taki görevinden ayrıldı.Peki bu istifanın altında yatan gerçek sebep ne son dönemlerde gündemden düşmeyen bu uygulamalar ve şirketlerle ilgili ortaya pek çok iddia atılıyor.


ABD basınında yer alan iddialara göre, istifanın arkasında Facebook ile WhatsApp arasında yaşanan kullanıcı verilerinin kullanımı konulu krizin çözülememesi yatıyor.Fakat henüz tam ve kesin bilgiye sahip değiliz sadece aralarında bir anlaşmazlık olduğu vurgulanıyor.

Sinem Özdemir

Facebook Kar Oranı Ne Kadar!

 • 27.4.2018 17:15:46
 • 0 Yorum
 • 800

Bu sene oldukça düşüş yaşadığı söylenen şirket net gelirlerini de açıklamış oldu.
Bu sene içerisinde baktığımızda gelirinin oldukça hızlı bir artış göstererek beklenildğinden daha fazla olduğu vurgulanıyor.Önceki dönemlerde ise adı skandallara karışarak gündemin konusu haline gelmişlerdi.


Facebook'tan yapılan açıklamaya göre, şirketin bu yılın ilk çeyreğindeki net karı, geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 63 artışla 4,99 milyar dolara ulaştı. Firma, geçen senenin ocak-mart döneminde 3,06 milyar dolar net kar elde etmişti.
Yine hisseleri göz önünde bulunudurulduğunda ise bunlara ek olarak yine farklı alanlarda da gelirlerini incelediğimizde ve şirket üzerinde yaptıkları açıklamalarında da onların bu alanlarda daha iyi olduklarını da kanıtlıyorlar.


Şirketin yılın ilk çeyreğindeki geliri de geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 49 yükselerek 11,97 milyar dolara ulaştı. Bunları göz önünde bulunudurduğumuzda nerdeyse yarı yarıya bir yükseliş sağlandığının da farkındayız diyebiliriz.

Sinem Özdemir

Dünya'da Twitter 'e Erişilemiyor!

 • 18.4.2018 16:32:43
 • 0 Yorum
 • 838

Dünya'nın bir çok ülkesi Twitter'e erişme problemi ile karşı karşıya kaldı.
Twitter'a saat 17.00 sularından itibaren giriş yapılamıyor. Twitter'a girmek isteyenlere gelen uyarı ise 'Twitter şu anda yüklenemiyor.' ibaresi ile kullanıcı girişleri reddediliyor neden böyle bir yazı ile karşılaşıyoruz?


İnsanlar aktif olarak kullandıkları uygulamalardan bir tanesi olan bu sosyala medya aracına neden erişim gerçekleştiremediklerini soruyorlar?

Bunun cevabını ise onlar tarafından yapılan açıklama da şöyle aktarıyorlar.Bu erişime kapalılık durumunun tamamiyle bölgesel nitelikli olduğunu da belirtiyorlar.

Bizlerde bu sorunun bir an önce çözülerek ziyaretçilerinin erişimine açılmasını talep ederiz.

Sinem Özdemir

En Çok Merak Edilen Soru Twitter Kapanacak mı!

 • 10.4.2018 10:59:56
 • 0 Yorum
 • 786

Sosyal medya devi Twitter kapanıyor mu? Bu uygulama ile bir çok haber ortaya çıkıyor yoksa kapanacak mı gibi sorularda insanların kafalarını karıştırmaya yeterli oluyor.

Dev sitenin kapanağı hakkındaki iddialar gündemi sarstı ve trendler arasına girdi.Gelelim haberin doğru olup olmadığına aslında doğru değil; ancak günler önce şirket üçüncü parti uygulamalarına olan desteğini çekeceğini, bu yolu kapatacağını açıklayınca kullanıcılardan tepki çekmiş, kullanıcılar tepkilerini yine Twitter üzerinden dile getirmişti. 


 
Sosyal medya üzerinden oldukça yoğun bir tepki alında bu kararından vazgeçti.. Daha önce yapılan açıklamadan geri dönüş yapan firma, Talon, Tweetbot, Tweetings ve Titterrific gibi üçüncü parti Twitter uygulamalarından desteğini çekme planını erteledi. Mikroblog hizmeti bu uygulamaların bildirim gönderme ve yayınları güncelleme yeteneklerini 19 Haziran tarihi itibariyle durduracaktı ve bu da uygulamaların temel olarak kullanılamaz olması anlamına geliyordu.


 Şirketten fgelen açıklama da bazı güncellemelerin yeni bir internet hizmetine geçiş yapabilmek amacıyla tamamiyle bir çalışma olduğunu ifade etti.
Yaklaşık bu süreç 2-3 ay arasında değişecek ve kullanıcılar bu duruma oldukça tepkili bir çok kişi büyük bir hayranlıkla aktif olarak kullanıyor diyebiliriz.
 
Geçtiğimiz günlerde ile site sisteminde düşüşler olduğu atılan twitlerin anasayfaya geç düştüğü bu yüzden kullanıcılarının sorun yaşadığı da ortaya atılmıştı.

Sinem Özdemir

Android Programsız Arka Planda YouTube Açma

 • 6.1.2018 11:25:02
 • 0 Yorum
 • 910

Hepimizin karşılaşmış olduğu sorunlardan bir tanesi de eğer son model bir akıllı telefonunuz yoksa yada telefonunuzda akıllı pencereler özelliği yok ise YouTube’u arka planda çalıştırıyor olamayışımızdır. Akıllı cihazımızdan YouTube ‘dan müzik dinlerken bazı uygulamalarda gezme isteği de olmaz ise olmazımızdır.

Şimdi size Android programsız YouTube arka planda müzik dinlemek işleminin gerçek olacağını söyleseydim ? ???? Tabi ki de gerçek. Üstüne üstelik hiç bir program dahi indirmenize gerek yok. Bu işlem sayesinde hem müzik dinleyebilir hemde başka uygulamalarda sörf yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android Programsız YouTube Arka Planda Çalıştırma

Bu işlemi yapabilmek için ise telefonunuzda sadece ve sadece Chrome tarayıcısının yüklü olması yeterli olacaktır. Yapacağımız işlem ise çok basit aslında Chrome ‘dan YouTube ‘a girmek. Fakat sadece girmek yetmiyor. Bazı ufak bir cambazlık yapacağız. YouTube kapatınca müzik çalsın istiyor iseniz ise yapacağınız işlemleri size aşağıda anlatıyorum.

    Telefonunuzdan “Chrome” internet tarayıcısını açın.
    Ardından bu tarayıcıdan “YouTube” a girin.
    Daha sonra yapmanız işlem ise bir şarkı seçin.
    Daha sonrasında ise tarayıcıda sağ üstte bulunan üç nokta üst üste olan “Ayarlar” anlamına gelen ikona tıklayın.
    Oradan “Masaüstü sitesi iste” butonuna tıklayın.
    Ardından bilgisayarda ki gibi karşınıza gelecek olan YouTube ‘dan “Otomatik Oynat” kısmının açık olduğuna dikkat edin.
    Daha sonrasında şarkıyı başlatın.
    Ardından telefonunuzda istediğiniz bir yere girebilirsiniz.
    Daha sonrasında bildirim çubuğunu aşağıya indirerek “Oynatma” ikonuna basın.

Bu sayede artık Android programsız YouTube arka planda çalıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hem bu sayede akıllı cihazınıza hiç bir program kurmaya gerek kalmaz, hemde akıllı telefonunuzu uygulamalar çöplüğüne çevirmemiş olursunuz. Çok kullanışlı ve her Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda bu yöntem uygulanabilir.

Android YouTube arka planda çalıştırma işlemi ise yukarıda görmüş olduğunuz şekilde yapılmaktadır. Sizlerde artık istediğiniz müziği arka planda çalmasını istiyor iseniz YouTube ‘dan açacağınız müziği bu şekilde artık telefonunuzdan çalıştırabilir, arkadan müzik çalarken de siz başka uygulamalarda başka şeylerde dolaşabilir, başka şeyler yapabilirsiniz.

Nasıl Yaşadığını Anlayamadığımız 5 Sosyal Site

 • 27.12.2017 15:35:47
 • 0 Yorum
 • 807

Zaman içerisinde popülaritesini yitiren ve tüm işlevini takipçileri tarafındani yüksek oranda kaybeden bir çok platform var. Soundcloud ve Myspace akla gelen ilk ikisi; peki diğerleri? Halen nasıl ayaktalar?

Listemiz belki bir süredir hiç karşılaşmadığınız platformlarla dolu. Nitekim bunlar bir dönem hayatımıza büyük şaşalar ile girmiş ama sonra hiç görünmemiş mecralar... Hadi bunlara beraber göz atalım.
1. Google +

Google Plus, başlarda hiç kimsenin ne olduğunu dahi bilmeden harıl harıl davetiyesini aradığı bir platformdu. Başlarda Google Mail'in gelişmiş hali sandığımız, sonra da Facebook'a rakip bir plaform olduğunu öğrendiğimiz Google Plus, hem ortaya çıktığı dönem gereği, hem de görsel olarak fazlasıyla zayıf olduğu için hiç tutmadı. Youtube hesabı için zorunluluk haline gelmesi bile kendisini pek kurtaramadı.
2. Myspace

Türkçe Rap dinleyenlerin muhtemelen gönlünde bir yaradır Myspace. Nitekim Twitter ve Facebook sonrası underground piyasası hiçbir zaman o zamanki gibi samimi olmadı. Justin Timberlake satın aldıktan sonra bir kaç kabuk değişikliğine gitti ama hiçbir zaman ilk zamanlardaki saygınlığı geri gelmedi.
3. Yonja

Belki de zamanının Facebook'tan sonraki en büyük arkadaşlık platformu. Büyük ihtimalle fişini çekmiş olan fake hesaplardan size atılan mesajlar ve bot hesaplarla girilen mesajlar oldu. Halen aktif olan Yonja'ya pek giren çıkan yok.

4. Ask.Fm

Hiç tanımadığınız insanlara sorular sorabildiğiniz, bir dönem bir çok ünlünün akın ettiği bu site bir süre sonra gündemden düştü. Atası 'formspring.me' olan bu platform halen bi takım gençlerin uğrak alanı olmaya devam ediyor.
5. Tinder

Kökeni çok eskilere dayanmasa da, sunduğu özellikler ve sadece fotoğrafınızla size bir takım eşleşmeler sunabilmesi eksikliği olarak göze çarptı hep. Happn gibi uygulamalar tarafından eski güncelliği yok edilen bu uygulama, ülkemizde halen bayağı bir popüler.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/social-media/unpopular-social-media-sites-that-are-still-around/

Microsoft’tan Yeni Ekran Kilidi Uygulaması: Favorites

 • 20.12.2017 16:33:52
 • 0 Yorum
 • 791

Microsoft yeni bir telefon modeli üretip piyasaya sürmek için hazırlanırken, Android platformundaki uygulama ailesini genişletmeye devam ediyor. Şirketin özelleştirilebilir kilit ekranı için ürettiği Favorites Lock Screen, Play Store’da yayınlandı.

Google’ın mobil işletim sistemi Android, Microsoft ile Google arasındaki gerginlikten etkilenmiyormuş gibi görünüyor. Windows Mobile desteğini sonlandıran ve kendine has başka mobil cihazlar üzerinde çalışmaya başlayan Microsoft’un mobil piyasadaki tek kozu Android’in uygulama mağazası oldu. 

Çeşitli başlatıcı uygulamalarıyla Microsoft ekosistemini Android ile birleştirmeyi hedefleyen firma, bu işte oldukça iyi. Çünkü çıkarttığı yazılımlardan ve uygulamalardan şikayetçi olan kullanıcı sayısı oldukça az. 
Favorites Lock Screen olarak duyurulan yeni uygulama, Microsoft Garage tarafından geliştirildi:

Uygulama, günlük değişen Bing kaynaklı duvar kağıtları, haberler, uygulama ve ayarlara hızlı erişim, arama ve pratik bildirim erişimi gibi tipik özelliklerle birlikte geliyor. 

Microsoft, uygulama üzerinde çıkan duvar kağıtlarının ve haberlerin kullanıcılara göre şekillendirildiğini belirtiyor. Spor, vahşi yaşam, filmler, arabalar ve müzik temalı arka plan resimleri, tercihlerinize göre otomatik olarak değişiyor. 

İlk etapta Hindistan’da kullanılabilen bu uygulama, Bing üzerinden arama özelliğini de beraberinde getiriyor. Ayrıca kilit ekranındayken kamera uygulamanıza hızlı bir şekilde erişim sağlamanıza olanak tanıyor. 

Favorites Lock Screen aslında Microsoft’un yayınladığı 4. ekran kilit uygulaması. Diğer uygulamalar ise farklı görünüm seçenekleri ve özelliklerle birbirlerinden ayrılıyorlar. Next, Tetra, Picturesque ismindeki uygulamalar bir süre önce Play Store’da yayınlanmışlardı. 

kaynak:webtekno

Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Oyun ve Uygulama!

 • 4.12.2017 13:41:04
 • 0 Yorum
 • 818

Pazartesi gününün monotonluğundan kurtulabilmeniz için har hafta yapmaya özen gösterdiğimiz ücretsiz oyun serimizin bu haftaki toplam değeri 78 TL.

Bir başka pazartesi günüyle yine birlikteyiz dostlar. Gerek PC gerekse de mobil platformlarda kısa süreliğine ücretsiz olan uygulamalar aradığınızda ilk uğrak noktanız burası oluyor. İki günlük kısa tatilin ardından yine uzun bir hafta başlıyor. Bu hafta içerisinde bazılarınız okula, bazılarınız iş yerlerine gidebiliyor. Durum böyle olunca ne yazık ki istediğiniz kadar müsait olamayabiliyor ve bu tarz kampanyaları kaçırabiliyorsunuz.

Bugün sizlere bu yoğun gününüzde kullanmanız için kısa süreliğine ücretsiz olan 5 Android uygulama ve oyun önereceğim. Bu uygulamaların bazıları ilginizi çekebilir, bazıları ise çekmeyebilir. Yine de, aralarında sizin de seveceğinizi düşündüğüm bazı uygulamalar bulunuyor. Üstelik bu uygulamaların toplam fiyatı 78 TL’den fazla.

Uygulamaları tanıtmaya geçmeden önce hatırlatalım, uygulamaları şimdi kullanmak istemeseniz bile bir kez indirip iptal ederek ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz. Uyarımızı yaptığımıza göre listemize geçebiliriz.
The Frankenstein Wars

Normal Fiyatı: 11,99 TL - İndirimli Fiyatı: Ücretsiz

Metin tabanlı oyunları seven oyunculara duyurulur. Oynanış açısından tamamıyla hikayeye odaklanan The Frankenstein Wars’u çok seveceksiniz. Oyunda muhteşem görseller beklemeyin, genel olarak bir harita üzerinde kurulmuş metin tabanlı bir oyun karşınızda olacak.

AMOLED 4K PRO Wallpapers

Normal Fiyatı: 35,99 TL - İndirimli Fiyatı: Ücretsiz

Telefonlarımızın ekranları çok önemli ölçüde gelişti. Şu anda piyasada üst düzey amiral gemilerinin çok büyük bir kısmında Quad HD, yani bir nevi 2K ekran bulunuyor. Bu kadar kaliteli ekranlar varken bu ekranlara yarışır görselleri de duvar kağıtları olarak eklememiz gerekiyor. Bu uygulamadaki görsellerle bu mümkün olabiliyor. Telefonlarınıza özel olarak geliştirilen bu görseller, bu telefonların güzelliğine güzellik katacak.

Dexter Slice

Normal Fiyatı: 13,99 TL - İndirimli Fiyatı: Ücretsiz

Dexter dizisini sevenlerin çok seveceği bir oyun. Bu ürpertici oyunu, bulmaca mekanikleri ile birlikte özgürce oynayabilirsiniz.

Guns And Wheels Zombie(Full)

Normal Fiyatı: 7,79 TL - İndirimli Fiyatı: Ücretsiz

Dünyanın sonu nasıl gelecek bilemiyorum, ancak film ve oyun yapımcılarına göre bu zamanlarda zombiler muhakkak olacak. Zombi temalı bir oyun arıyorsanız, bu oyun tam size göre demektir.

Spotify Nedir? Nasıl Kullanılır?

 • 24.11.2017 13:15:05
 • 0 Yorum
 • 937

Müzik, hayatımızın olmazsa olmazı. Evimizde, ofisimizde, aracımızda, okulda, sokakta coşmanın, rahatlamanın, dinlenmenin, konsantre olmanın, neşelenmenin, hüzünlenmenin vazgeçilmez aracı.

Bu amaçla dijital ortamda, internet üzerinden müzik dinlemeye yepyeni bir boyut getiren İsveç asıllı müzik veri akışı sistemi olan Spotify programı son derece akıllı bir uygulama. Sony, EMI, Universal gibi dünyaca ünlü plak şirketlerine kayıtlı, seçilmiş milyonlarca şarkıya anında erişebilmeyi sağlayan müzik, podcast ve video aktarma hizmetidir.

İnternetin her geçen gün giderek artan oranda yaygınlaşmasıyla dünyanın hemen hemen her yeriyle bağlantı kurulabilmekte ve gereksinimlerimizi karşılayacak dijital hizmetlerin çeşitlenmesiyle müzik alışkanlıklarımız da değişiyor. Bir zamanlar sevilen sanatçıların yeni çıkan ya da sevilen albümlerini satın almak için müzik marketlere gidilirken şimdilerde sevilen şarkılar dijital cihazlarımıza, ayağımıza geliyor. Bilgisayarlar, akıllı cep telefonları, tabletler vasıtasıyla dinlemek istenen ezgiler çok kısa sürede hizmetimize sunuluyor.

Artık dilediğiniz albüme, şarkılara, sanatçılara anında ulaşabilir, her hafta yeni çıkan single ve albümleri izleyebilir, en çok dinlenen parçaları inceleyebilir, kendi çalma listelerinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, benzer müzik zevkini paylaştığınız kişilerin, sevdiğiniz sanatçıların listelerine ulaşabilir, müzik severlerin ve uzmanların hazırladığı listeleri dinleyebilir, çalma listelerinizi diğer üyelerle paylaşabilirsiniz.

Sportify’ın üç seçenekli üyeliği var. Ücretsiz seçeneğinde müzik çalma gibi temel işlevleri kullanabilmeniz için her hangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Eğer reklamsız ve her zaman sevdiğiniz müzikleri yanınızda taşımak istiyorsanız aylık 9.99 TL. bedelle Premium satın almanız gerekiyor. Spotify Premium şarkıları internetten indirip daha sonra istediğiniz kadar çevrimdışı dinleme imkanı veriyor.

Spotify Family hesabı Premium ile aynı özelliklere sahip, her aile üyesinin kendi ayrı Premium hesabı olmakta. Ücretlendirme ise kullanıcı ve en fazla 5 kişi dahil aylık 14,99 TL.

Gmail için eklenti desteği

 • 6.11.2017 10:24:03
 • 0 Yorum
 • 924

Google, Gmail için eklenti desteği sunmaya başladı

Google, Chrome internet tarayıcısının en sevilen özelliği olan eklentileri, e-posta servisi olan Gmail için de kullanıma sundu. İlk olarak geçtiğimiz Mart ayında duyurulan Gmail için 3. parti eklenti desteği bugün kullanıma sunuldu. Özellikle iş dünyası için Gmail’i daha kullanışlı bir hale getirecek olan eklentiler, şu an için sınırlı sayıda.

Asana, Trello, DialPad, Wrike, RingCentral, Streak CRM, Intuit QuickBooks Invoicing, Hire, ProsperWorks CRM ve Smartsheet‘ten oluşmak üzere toplamda 10 adet eklentiye sahip olan Gmail, eklenti desteği sayesinde zamandan tasarruf sağlayacak. Eklentiler sayesinde uygulamalar arasındaki geçişi ortadan kaldırmayı hedefleyen Gmail, DocuSign eklentisine de yakın zamanda kavuşacak.

İş odaklı eklentiler

Şu an için sadece iş odaklı eklentiler için destek veren Gmail’in tıpkı Chrome internet tarayıcısında da olduğu gibi farklı eklentilere kapısını açıp açmayacağı konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Gmail’de eklenti kullanmak için yapmanız gerekenler ise oldukça kolay.

Gmail’in sağ üst tarafında bulunan ayarlar simgesinden eklenti al seçeneğini seçerek Gmail’in eklenti kütüphanesine ulaşabilirsiniz. Bundan sonrasında ise istediğiniz eklentiyi seçerek yükle seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Son olarak Gmail için eklenti desteğinin şu an için sadece web ve Android platformlarında desteklendiğini, iOS platformunda ne zaman kullanıma sunulacağıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığını da ekleyelim.

kaynak: dijitalmuhendis

“Teknoloji Devleri 50 Yıl İçinde Yok Olacak!”

 • 31.10.2017 10:08:36
 • 0 Yorum
 • 819

Pazarlama Profesöründen Şok Açıklama: “Teknoloji Devleri 50 Yıl İçinde Yok Olacak!”

New York Üniversitesi Pazarlama Profesörü Scott Galloway, 4 büyük teknoloji şirketinin 50 yıl içinde yok olacağını iddia etti. İşte dev şirketler hakkındaki o açıklamalar…

New York Üniversitesi’nde pazarlama dersleri veren ve The Four: The Hidden DNA of Amazon, Apple, Facebook, and Google isimli kitabın yazarı olan Scott Galloway, teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

4 dev şirketin 50 sene içinde yok olacağını söyleyen Galloway, şaşırtıcı iddialarıyla dikkat çekti. Peki, Galloway Facebook, Amazon, Google ve Apple hakkında neden böyle düşünüyor? İşte merak edilen yanıtlar;
Bugün dünyaya gelen bir çocuğun, 4 dev şirketten daha uzun yaşayacağını düşünen Galloway, ilgili sorulara şaşırtıcı cevaplar verdi.

Scott Galloway şaşırtıcı açıklamaları;

Profesör yaptığı açıklamada iş hayatındaki hızın, Facebook, Amazon, Google ve Apple’ın sonunu getireceğini söyledi. Buna ek olarak; “şirketler önümüzdeki günlerde daha çok güçlenecek mi” sorusuna da olumlu yanıt vermekten çekinmedi. Ne var ki yok oluşun ne zaman olacağını tahmin edemese de şirketlerin 50 yıl içinde ortadan kaybolacağını belirtti. Düşüncelerini açıklarken, bir dönemin en popüler platformlarından Myspace örneğini veren Galloway, kesin bir zaman dilimi vermenin imkansızlığından bahsetti.

Galloway, şirketlerin 50 yıl içinde ortadan kaybolacağını belirtti

Yeri gelmişken, Myspace’in sahibi Tom Anderson’un şirketini 2005’te 580 milyon dolara sattığını ve şu anda rüya gibi bir hayat sürdürdüğünü belirtelim.
Dört dev arasından hangisinin daha çok ayakta kalacağı sorusuna Amazon cevabını veren Galloway, şirketin yenilikçiliğini vurguluyor.

Profesöre göre yok oluşa en çok direnecek şirket Amazon!

Son dönemdeki en inovatif donanımın Apple Watch ya da Apple iPod olmadığını belirten profesör, Amazon Echo’nun rakiplerine kıyasla öne çıktığını düşünüyor. Kaldı ki donanım üreticisi olarak da faaliyet göstermeye başlayan şirket politikalarıyla Jeff Bezos geçen yıl saatte 8.3 milyon dolar kazanmıştı. İlaveten, Amazon’un geçtiğimiz günlerde Anytime isimli bir uygulama üzerinde çalıştığını, bu uygulamasıyla Whatsapp ve Messenger’a rakip olabileceğini de duyurmuştuk.

Amazon’un Kilitli Kapıları Açan Hizmeti “Key”e Sosyal Medyadan Gelen Alaylı Tepkiler!

Öte yandan; The Four’un yazarı Galloway, Amazon’un Apple’ın dijital asistanı Siri’ye açık ara fark attığını belirtti. 2018’de 80 yeni film planı olan Netflix hakkında ise şirketin bu yıl Amazon’un 4.5 milyar dolarlık içerik yatırımına karşı, miktarı 6 milyar dolara çıkardıklarını da söyledi. Sonuçta; Prof. Galloway, bu açıklamaları ve yeni kitabıyla büyük ses getirdi diyebiliriz.

 

En Önemli 10 Kurumsal Aplikasyon

 • 27.10.2017 11:17:03
 • 0 Yorum
 • 841

Bugün uygulama dünyasının geldiği noktada, iş hayatında kullanabileceğimiz aplikasyonların neredeyse haddi hududu yok. İşbirliğinden proje yönetimine, networking'den e-posta düzenlemeye kadar önümüzde sayısız seçenek bulunuyor.

Uber ve Airbnb hariç, 2015 yılı boyunca çok indirilmiş, günlük milyonlarca kişinin giriş yaptığı, ve ayrıca en hızlı büyüme trendini yakalamış bazı iş aplikasyonlarını listeledik. Bir kısmını yakından tanıyoruz ancak bazıları da bize henüz çok yeni. Ama sunduklarına baktığımızda 2016'da hepsinin adını sık sık duyacak ve hatta kullanacağız gibi görünüyor.

1. Slack

Business Insider veritabanında 2015 yılının en hızlı büyüyen aplikasyonu açık ara Slack. Kendisi basit bir kurumsal mesajlaşma platformundan çok daha fazlası olduğunu çoktan kanıtlamış durumda. Temiz ve basit arayüzünün yanı sıra, GitHub, Google Drive ve Trello gibi başka uygulamalarla da entegre olabilen yapısıyla Slack, ekibinize tamamen uzaktan bağlantıyla şahane koordinasyon imkanı veren nefis bir uygulama.

2. Greenhouse

Greenhouse, söz konusu veri tabanındaki en hızlı büyüyen işe alım aplikasyonu. Firmalara işe alım süreçleri boyunca ihtiyaç duydukları tüm araçları sağlıyor ve işe alım süreçleri ile karar verme aşamalarını şaşırtıcı oranda kısaltabiliyor.

3. Envoy

Envoy' firmalara, gün içerisinde personel ve tüm misafirlerin giriş çıkışını efektif ve güvenilir biçimde takip edebilme imkanı veriyor. Dünyanın birçok büyük şirketi resepsiyon masalarında Envoy'u kullanıyor; Airbnb, Box, Yahoo ve tabii Business Insider'ın kendisi.

4. Zapier

Yükseliş trendindeki bir başka aplikasyon Zapier. Zapier'e aniden böyle bir ivme kazandıran, diğer kullandığınız uygulamaları birbirine bağlayıp, geçiş, dosya ve veri transferi imkanı vermesi. Slack'ten Evernote'a, oradan Dropbox'a dosya transfer edebilmeniz gibi.

5. BambooHR

İşe alım aplikasyonları 2015 yılında en çok rağbeti görmüş olacak ki, Greenhouse gibi BambooHR de bu listede yerini almış. Tek ekranda adayla ilgili tüm bilgileri görüp karşılaştırma yapmanıza ve aday verilerini kolaylıkla analiz edebilmenize imkan veriyor.

6. Wrike

Wrike listenin en hızlı büyüyen proje yönetimi aplikasyonu. Yapılacak tüm işleri ve zaman çizelgelerinizi başka bir takım not alma, listeleme, takvim yaratma uygulamalarına ihtiyaç bırakmadan kolaylıkla yönetebilmenizi sağlıyor.

7. Lucidchart

Lucidchart ürün skeçleri ve akım şemaları hazırlayıp paylaşabilmenizi sağlıyor; mimari skeçler buna dahil. İçinde rahatlıkla kendi beyin fırtınanızı yapabileceğiniz tasarım şemaları var.

8. Tableau

Tableau bir data görüntüleme aplikasyonu. Elinizdeki datanın işiniz için ne kadar kritik bir önemi olduğunu görmenizi de sağlıyor. Başka hiçbir ilave yazılıma ve karışık verilerle dolu tablolara gerek kalmadan, müşteri eğilimlerini ve yönlenimlerini tek uygulamadan takip edebiliyorsunuz.

9. Mimecast

Mimecast, Microsoft Exchange ve Office 365 için e-postalarınızı yönetirken üst düzey bulut güvenliği sağlıyor. Microsoft Office 365'in de müthiş yükselişi düşünüldüğünde, Mimecast'in bu listenin en iyilerinden biri olması da garip değil.

10. SendGrid

SendGrid e-posta gönderip alma odaklı bir uygulama. Ancak yapabildiği, tasarım özgürlüğü sunması ve her tür ve biçimde e-postayı tasarlayıp, test edip en iyi hale getirebilmenizi sağlaması.

Trafikte "Mobil Kaza Tutanağı" Dönemi Başladı!

 • 25.10.2017 09:37:48
 • 0 Yorum
 • 784

Nisan??? 2008 t?arihinden bu yana ??kağıt f?orm ile ?düzenlenen Kaza Tespit Tutanakları artık akıllı telefonlardan da doldur??ulabiliyor?.???
?Sigorta Bilgi ve Göze?tim Merkezi tarafından geliştirilen “Mobil Kaza Tutana?ğı” uygulaması ile artık sürücüler, tutanak doldurma işlemini çok daha hızlı ve kolayca yapabilecek.

Kağıt, Kalem Arama Dönemine Son!
 
Mobil uygulamayı kullanan sürücülerin artık araçlarında güncel kaza formu ve kalem taşımasına gerek bulunmuyor. Kaza tespit tutanağını düzenlemek için kaza yerinde sadece bir akıllı telefon bulunması yeterli!
 
Poliçe Bilgilerini Tek Tek Girme Derdi Kalmadı!
 
Artık poliçe bilgilerinize tek tık ile ulaşabilirsiniz. Poliçenize;
 
 • Plaka ve ruhsat sahibinin kimlik numarası ile sorgulama yaparak,
 • Bu bilgileri profilinize kaydetmiş iseniz profilden getirme özelliği ile,?
 • Ya da kare kodlu poliçenizdeki kare kodu okutarak otomatik olarak ulaşabilirsiniz.
 
Araç Bilgilerini Girmekle Uğraşmayın!
 
Aracın; 
 • Şasi numarası,
 • Markası,
 • Modeli,
 • Model yılı vb.
bilgilerini girebilmek için uğraşmayın. Poliçe bilgilerine ulaşıldığı anda araç bilgileri otomatik olarak ekranlarınızda olacak.?
 
Gelişmiş Profil?
 
Poliçe üzerindeki kare kod okutularak, sigortalı ruhsat bilgileri manuel girmek yerine otomatik olarak alınabilmekte ve sadece ruhsat bilgileri dışında, sürücü bilgileri de profile kaydedilebilmektedir. Ayrıca kayıtlı bir profilin başka uygulamadan kaza girişi yapılırken kullanılabilmesi için, profil paylaşma özelliği getirilmiştir. Profil paylaşma işlemi kare kod ile veya telefonlar karşılıklı sallanarak yapılabilmektedir.??

Kaza Ortamı Video Çekimi?

Kaza ortamının durumunu aktarmak için kullanıcıya kolaylık sağlamak amacıyla kaza ortamı video çekimi özelliği de Mobil Kaza Tutanağında! Kullanıcılar video çekerek tutanağın daha kolay sonuçlanmasına katkıda bulunabilirler.?

Kaza Yoğunluk Haritası

Kaza yoğunluk haritası ile yakınınızdaki kazaları görebilirsiniz. Ayrıca son bir ay içinde kaza olmuş noktalar da harita üzerinde görüntülenebilmektedir.?

?En Yakın Tamirci, Hastane Bilgileri

Harita üzerinden en yakın sigorta acenteleri, hastaneler ve tamirciler görüntülenebilmekte, bulundukları konuma yol tarifi alınabilmekte veya iletişim bilgileri görüntülenerek arama yapılabilmektedir.?

Daha Kolay Senaryo Çizimi

Kullanıcılar, uygulamayı ile  yol tipi ve trafik işaretleri seçerek, kazanın gerçekleştiği ortamı daha anlaşılır bir şekilde aktarabilir.?

Sigorta Şirketime Nasıl Haber Vereceğim Diye Düşünmeyin!
 
Kazadan sonra tutanağınız otomatik olarak şirketlere iletilmekte. Dolayısıyla Mobil Kaza Tutanağını kullanın, sigorta şirketinizi aramak ve tutanağı şirkete iletmekle uğraşmayın.?
 
Kusur Oranları Her An Cebinizde!
 
Kazadan sonra hangi taraf kusurlu bulundu? Artık bu sorunun cevabı için uğraşmaya gerek yok. Uygulama üzerinden girilen kazanın kusur durumu belirlendiği anda cep telefonunuza SMS ile bilgilendirme yapılacak ve kusur oranınızı uygulama üzerinden görebileceksiniz.

?Ve Diğer Kazanımlar…
 
Sürücülere her yönden büyük kolaylık getiren “Mobil Kaza Tutanağı” uygulaması ile birçok kazanım elde edilecek;
 
 • Kaza tespit tutanağı formunun taşınmasına gerek kalınmaması
 • Tutanağın anında sigorta şirketlerine iletilerek zaman kaybının önlenmesi
 • Daha az bilgi ile tutanak girişinin sağlanması
 • Daha hızlı tutanak girişinin sağlanması
 • Uygulamadaki yönlendirmeler ile tutanak girişindeki hata oranının azaltılması
 • Kazaların sonuçlanma süresinde azalma
 • Kare kod ile poliçe bilgilerine hızlı erişim 
 • Sonuç kusur oranlarını online takip edebilme imkanı

Elektronik Alegorile Emoji

 • 29.9.2017 10:55:24
 • 0 Yorum
 • 833

Emojiler, günümüzde kelimelerin, hatta cümlelerin bile yerini aldı. Unicode ekibi, insanların kendilerini daha doğru bir şekilde ifade edebilmesi ve duyguları yansıtan emojileri genişletmek için geçtiğimiz günlerde Unicode 10'u duyurmuştu. Unicode 10 ile 56 adet yeni emoji çok yakında hayatımıza girecek.Ancak bu yeni emojileri her zaman olduğu gibi önce iPhone, iPad ve macOS sahipleri görebilecek. Daha sonra Android telefon üreticileri telefonlarını en yeni Android sürümüne güncellerse, Android kullanıcıları yeni emojileri öyle görebilecekti. Bu durum sonunda bugün ortadan kalktı.Android geliştiricileri tüm emojileri Android 4.4 KitKat ve üzeri Android sürümü kullananlara sunmak için kolları sıvamış durumda. Google, geliştiricilerin bunu gerçekleştirmesi için EmojiCompat adında yeni bir kitaplık sunacağı da söyleniyor. Ancak EmojiCompat, Android 8.0'ın yayınlanmasından sonra geliştiricilere dağıtılacak. EmojiCompat ile tüm emojilerin Android'e ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Tahminlere göre 2018 başında bu işlem gerçekleştirlecek.

http://www.risalehaber.com

Kolay Yoldan Android Uygulama Geliştirme Üstelik Ücretsiz

 • 30.3.2017 14:21:54
 • 0 Yorum
 • 947

Eminim ki aranızda yazılım bilgisi konusunda sıkıntı yaşasa da mobil uygulama yapmaya hevesli olan kişiler vardır. Elbette bu işi daha profesyonel olacak şekilde yapabilmek için en azından temel bazı yazılımsal bilgilere ihtiyaç var, fakat yine de çok karamsar olmayın. Goodbarber, yalnızca 4 adımda istediğiniz tasarıma sahip uygulamalar üretmenizi sağlayan bir oluşum. Lütfi, size bu konuda yardımcı olacak yararlı bir video hazırladı. Android ve iOS platformları için uygulaması da bulunan Goodbarber'ın web sayfasına www.goodbarber.com 

Android Yazılımları Geliştirıicileri İçin

 • 30.3.2017 14:17:18
 • 0 Yorum
 • 1053

Android Uygulama Geliştirme
Android Yazılım Geliştirme konusunda biraz araştırma yaptıysanız, hazırlanan sayfaların çoğunda “Android Uygulama Geliştirme için Eclipse’i indirin” ile başlayan yönergeleri okuduğunuzu düşünüyorum. Bu cümlenin ardından JAVA ve diğer programlama dilleri hakkında açıklayıcı, öğretici ve konuyu derinlemesine araştıran makaleler bulabilirsiniz. Tamam, bu çok doğru bir yaklaşım ama herkese hitap etmiyor. Ben hiçbir programlama dili bilmiyorsam ve Android Uygulama Geliştirmek istiyorsam. O zaman ne yapmam gerekir? İşte bu sayfada bu konuya değinmek istiyorum. Hiçbir programlama dili bilmeden Android Uygulama Geliştirme ve oluşturduğunuz uygulamayı Android Markete ekleyerek para kazanabilirsiniz. Öte yandan Mobil uygulama geliştirme, Eclipse ve Android Uygulamalar ile ilgili detaylı teknik bilgileri ve örnekleri yine bu site içerisinde bulabilirsiniz.

Yazılım bilgisi olmadan Android Uygulama Geliştirme mümkün mü?
Evet mümkün. Bu kısa cevaptan sonra size nedenini açıklamak istiyorum. Bundan 3-4 yıl önce birisi bana gelse ve “HTML, CSS, JAVA, PHP bilmeden web sayfası oluşturabiliyorum” ve hatta bir adım daha ileri giderek “Sende yapabilirsin deseydi” kesinlikle benimle dalga geçtiğini düşünürdüm. Şimdi böyle düşünmüyorum. Çünkü bu dillerin hiçbirisini bilmeden, şu anda okumuş olduğunuz siteyi WordPress içerik yönetim sistemi sayesinde tek başıma hazırlayabiliyorum. Ben sadece MS Office Word belgesi hazırlar gibi,  yazılarımı hazırlıyorum ve yayınlıyorum. Gerisini WordPress otomatik olarak hallediyor. WordPress açık kaynak kodlu bir web içerik yönetim sistemidir. Güçlü, kolay ve anlaşılır arayüzü sayesinde programlama dili bilen, bilmeyen herkes web site sahibi olabiliyor.
Peki, hiçbir programlama bilgisi olmadan Android Uygulama Geliştirme nasıl oluyor? Açıklayayım, bildiğiniz gibi Google Android Inc.’yi 2005 yılında satın aldı. Piyasadaki rakibi Apple bu alanda kemikleşmiş bir yapı kurmuştu bile. O dönemde Apple uygulamaları piyasaya tamamen hakimdi. Google akıllı bir strateji kurarak bu büyük pastadan kendine pay almak istiyordu ve bunu başardı. Geçtiğimiz yıl Android Uygulama Geliştiricileri 125 milyon dolar gelir elde ettiler. Apple uygulama geliştiricileri ise 90 milyon dolarda kaldı. Son yıl istatistikleri, Anroid Uygulamaların rakibini geride bıraktığını dolayısı ile Google’ın pastadan büyük payı aldığını gösteriyor.
Google bunu nasıl başardı?
Apple IOS ile uygulama geliştirme adımları kısaca şöyle özetlenebilir;
Apple’ uygulama geliştirmek için Developer Lisansına sahip olmanız gerekiyor. Bunun için yıllık $97 ödüyorsunuz. Hiçbir girişimde bulunmasanız ya da hiçbir uygulama yayınlamasanız bile “Bende varım” demek için ödenmesi gereken bir ücret.
Apple’da hazırladığınız uygulamaların yayınlanması oldukça sıkı bir onay sürecinden geçiyor. Bu sürecin sonunda onay alınmaz ise prosedür tekrar baştan başlıyor.
Apple’da yayınlamak istediğiniz uygulamanın haklarını satın almalısınız. Lisans ücretleri ve prosedür yine karşınıza çıkıyor.
Apple’da uygulama yazmak için IOS işletim sistemini öğrenmek gerekiyor.
Diğer yandan çok ciddi rakipler sizi bekliyor. Bu rekabeti de iyi incelemek lazım.
Apple’da uygulama yazmak için IOS işletim sistemine sahip olmak gerekiyor. Yani bir MAC bilgisayara ihtiyaç var. Android’de windows tabanlı bir bilgisayar yeterli. Sanırım bunu kolaylıkla bulabilirsiniz…
Google Android için uygulama geliştirme adımları;
Herhangi bir developer lisans ücreti ödemenize gerek yok.
Eclipse adı verilen ücretsiz uygulama geliştirme programı ile hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.
Eclipse tıpkı wordpress gibi açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
Lisans, Onay, Tescil gibi uzun prosedüler yok
Rekabet henüz çok yüksek değil.
AppsZero gibi videolu dersler sayesinde fikrinizi hayata geçirebilir ve saatler içinde Android Markete ekleyebilirsiniz.
Google gücünü büyük ölçüde açık kaynak kodlu yazılım kullanmasından ve prosedürleri en az indirgemesinden alıyor. Android Market’in diğer önemli bir avantajı ise Android işletim sistemi kullanan markaların ve cihaz sayısının çok fazla olması. Bu sayının büyüklüğü doğru orantılı olarak kullanıcı sayısını ve uygulama indirme oranını yükseltiyor. Apple’da Ipad ve Iphone olarak bakıldığında toplam 4-5 farklı model var. Android kullanan marka sayısı yaklaşık 600 ve farklı cihaz sayısı ise 3400’ün üzerinde. İki üç yıl sonrasını siz hesap edin. Bence daha fazla gecikmeden adım atmak gerekiyor.

İşiniz İçin Mobil Uygulama
Şimdiye kadar Google Play Store’da yayınlanmak üzere Android Uygulama Geliştirme adımları ve avantajları hakkında bilgi verdim. Kendi uygulamasını hazırlamak isteyenlere adım adım yol göstermeye çalıştım. Diyelim ki bir işiniz var ve işinizi mobil platforma taşımak istiyorsunuz. Web sitenizi mobil uyumlu hale getirerek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedeflediniz ve başardınız. Peki ya mobil uygulama aşamasında ne durumdasınız? Müşterilerinize mobil uygulama ile ulaşmak ve tanıtım yapmak ister misiniz?
Piyasaya bakıldığında Android ve Apple için hazırlanan mobil uygulamaların fiyatlarını görmeniz mümkün. İhtiyacınız olan uygulamaya göre 3000 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu. Hatta yazılan uygulamanın derinliğine ve fonksiyonlarına bağlı olarak rakam çok daha yukarılara çıkabiliyor. 500 TL’ye uygulamanızı yazdırmak ve hayata geçirmek ister misiniz?
Umobiq ile İşinizi Mobil Uygulamaya Taşıyın
Son zamanlarda başlatılan bir uygulama ile mobil uygulamalarınızı çok uygun fiyatlara hazırlatabiliyorsunuz. Uygulamanıza karar verin, temanızı seçin ekip sizin için hazırlasın ve yayınlasın. Kafa kurcalayan lisans, yazılım, tasarım gibi tüm külfetlerden kurtulun. Umobiq hakkında çok daha detaylı yazılar yayınlayacağım. Ama buraya tıklayarak umobiq hakkında detaylı bilgi alabilir ve sorularınız için iletişime geçebilirsiniz.
Umobiq Android Uygulama Geliştirme Temaları
Kısa bir Neden? Ne için? turundan sonra, sadede gelelim. Yüksek ücretler ödemeden Android Uygulama Geliştirme alanında mobil uygulamaya sahip olmak mümkün mü? Umobiq ile mümkün. Bu alana gözlerini çeviren girişimciler, sektörün gücünü görmüşler. Fikir ve iş sahibi olan ancak bunu hayata geçirecek maddi gücü olmayan girişimcilere yol göstermek için Umobiq Android Uygulama Geliştirme altyapısını hazırlamışlar.
Umobiq Temalarında Neler Var?
Temalar A-Z’ye fırsat olarak adlandırılıyor ve yurt içinde / yurt dışında talep oldukça fazla. Aklınızda işinizi geliştirmek adına bir uygulamaya sahip olma fikri var. Ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Ya da uygulamayı nasıl hayata geçireceğinize dair hiçbir fikriniz ve bilginiz olmasa dahi. Umobiq’i adım adım takip ettiğinizde 72 saat içinde uygulamanız hazırlanmış oluyor.  Hatta hazırlanmakla kalmıyor, Android Markete ve App Store’a ekleme adımlarını tamamlamış oluyorsunuz.
Umobiq’in en güzel yanı hızlı ve ucuz olması. Eclipse, Programlama dili (JAVA, C+, PHP vb.) , teorik bilgiler ve uzun uzun satırlar yok. Zaten bunların hepsi Google’ın Developer sayfalarında mevcut. Onun yerine çok daha pratik olarak bir Android Uygulamayı nasıl hayata geçirebileceğinizi keşfetmiş oluyorsunuz. İşinizi mobil uygulamaya taşımak Umobiq ile çok daha karlı, pratik ve kısa. Kodların içinde kaybolmadan, günlerinizi ve haftalarınızı harcamadan bir uygulama sahibi olacaksınız. Müşterilerinize 72 saat içinde seçtiğiniz tema üzerinden ulaşacaksınız.
Umobiq Adımları
Umobiq temalardan oluşuyor. Sayfadan kendinize ve işinize uygun olduğunu düşündüğünüz temayı seçin, adımları takip edin ve  Anroid / Apple için bir uygulama hazırlatın. Yapmanız gereken tek şey sayfadaki adımları takip etmek ve içeriği oluşturmak. Gerisini Umobiq ekibi sizin için hallediyor. İstediğiniz platformlarda yayınlıyor.
Umobiq Olmasaydı?
Umobiq olmasaydı Google play store’da ya da AppStore’da mobil uygulama yayınlamak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekirdi.
Aşama  1
Ücretsiz olan Eclipse programını indirmek ve bilgisayara kurmak
Programa hızlı bir bakış ve menüleri keşfetmek
İhtiyacınız olan ayarların yapılması
Aşama aşama programlama diline hakim olmak
Aşama  2
İlk Android Uygulamasını hazırlamaya çalışmak. Genelde oyunlarla başlanır.
Kullanıcı profili oluşturmak
Karakter oluşturmak
Karakteri kontrol etmek
Animasyon oluşturmak
Interaktif aksiyonlar oluşturmak
Aşama 3
Oyun içindeki nesneler ile ilgili yapılandırmalar. Altın ya da para toplamak, bonuslar vb.
Bölümleri geçmek için gerekli olan adımların hazırlanması ve uygulanması
Müzik ve Video eklemek
Son olarak oluşturmuş olduğunuz Android Uygulamayı Google Play’e eklemek.
Farkındaysanız sadece Android Uygulama Geliştirmekten bahsettim. Apple için uygulama geliştirme çok daha farklı adımlara ihtiyaç duyuyor.
Umobiq temaları  bir oyun oluşturmak için hazırlanmadı. Bu örnek temalara bakarak kendi işiniz için uygun temayı seçerek Google Play üzerinden indirilebilir uygulama hazırlatabilrisiniz. . Google Play’de yayınlanan uygulamanızı müşterilere ulaştırmak işin ikinci boyutu. Müşterilerinize her an ulaşıyor olabilmek verimliliği ve kazancınızı artıracaktır. Umobiq temalarına buradan ulaşabilirsiniz.
Hayatınız boyunca kullanmayacağınız yazılım bilgilerini öğrenmek yerine hemen hayata geçirebileceğinizi mobil uygulamaya sahip olmak çok daha akılcı. Android Uygulama Geliştirmek için Umobiq’ten başkasına ihtiyacınız yok. Kısa zamanda çok uygun fiyatlara kendi uygulamanızı yazdırın. Umobiq’e üye olduğunuzda yukarıda anlatılanlardan çok daha fazlasına sahip olacaksınız.
Apple IOS ve Google Play Store’da henüz yerinizi almadınız mı? Rakipleriniz müşterilerinizin cep telefonlarına çoktan ulaşmış ve kendi reklamlarını yapıyor olabilir. Android Uygulama Geliştirme ile zaman kaybetmek yerine hemen şimdi adım atın ve Umobiq ile uygulamanızı oluşturun. Mobil uygulamanızı oluşturmak için buraya tıklayın.

Robinson: The Journey

 • 7.3.2017 11:30:25
 • 0 Yorum
 • 834

PlayStation VR'ın gücünü kullanarak kendi gözlerinizle yaşayan, nefes alan bir dünyayı deneyim edin ve devasa dinozorların doğal ortamında hayatta kalmak için tüm hislerinize güvenin.

Tüm dünyanın Jura döneminde olduğu gizemli bir gezegende, uzay gemisi zorunlu bir iniş yapmış genç çocuk Robin'in gözlerinden bu yeni ortamı görün. Duygu yüklü bir hikâyede Robin'in etrafındaki inanılmaz sırları ortaya çıkarın ve yolculuğunuz boyunca size uçarak eşlik eden bir yapay zekâ yoldaşınızla birlikte bilinmeyen diyarları keşfedin.

Araziyle, bitki örtüsüyle ve zararsız otoburlardan korkutucu yırtıcı avcı hayvanlara kadar çeşitli canlılarla etkileşime geçin ve CRYENGINE'in gücüyle VR gözlüğünün heyecan verici gerçekçiliğini deneyim edin.

Uncharted™4: Bir Hırsızın Sonu

 • 7.3.2017 11:28:13
 • 0 Yorum
 • 844

Çok oyunculuda şunlarla bir güçlendirme (ve harika görünüm) kazanmak için dijital sürümü indirin:
• Drake’s Fortune görünümü.
• Soyguncu Drake görünümü.
• Altın silah görünümü.
• Kar silahı görünümü.
• Phurba hançeri alayı.
• Çok Oyunculu para birimi.

Her hazinenin bir bedeli vardır

Ardında bırakmaya çalıştığı tehlikeli yeraltı dünyasına geri dönmeye zorlanan Nathan Drake, sevdiklerini kurtarmak için neleri göze alacağına karar vermek zorunda.

Balta girmemiş ormanlar, hareketli şehirler ve karlı tepeler gibi yerlerde kayıp hazineyi aramak için dünya çevresinde destansı bir yolculuğa çıkan Drake, Sam, Elena ve Sully'ye katılın.

Oyun içi satın alma opsiyonu

1 Oyuncu
Ağ Oyuncusu 2-10 - Tam oyun, çevrimiçi çok oyunculu oyun erişimi için PlayStation®Plus üyeliği gerektirir
DUALSHOCK®4 Titreşim İşlevi
Uzaktan Oynama Destekli
HDTV ekran çözünürlüğü: 720p,1080i,1080p

Bu ürünün indirilmesi, PlayStation Network Hizmet Koşulları ve Yazılım Kullanım Koşulları ile bu ürün için geçerli olan belirli ek koşullara tabidir. Şartları kabul etmek istemiyorsanız bu ürünü indirmeyin. Diğer önemli bilgiler için bkz. Hizmet Koşulları.
Birden fazla PS4 sistemine indirmek için tek seferlik lisans ücreti. Bunu Ana PS4 Sisteminde kullanırken PlayStation Network'de oturum açmanız gerekmezken diğer PS4 sistemlerinde kullanırken oturum açma gereklidir.
Bu ürünü kullanmadan önce önemli sağlık bilgileri hakkında bilgi sahibi olmak için Sağlık Uyarıları kısmına bakın.
Sony Interactive Entertainment Inc. Yazılım Kütüphanesi © kullanım hakları Sony Interactive Entertainment Europe kuruluşuna özel olarak lisanslanmıştır ve bu çerçevedeki yazılım kullanım haklarına tabidir. Lisans ve kullanım kurallarının tümüne eu.playstation.com/legal adresinden ulaşabilirsiniz.

UNCHARTED™ 4: Bir Hırsızın Sonu ©2016 Sony Computer Entertainment America LLC. Published by Sony Computer Entertainment Europe. Developer by Naughty Dog, Inc. “Uncharted” is a trademark or a registered trademark of Sony Computer Entertainment Europe. All rights reserved.

Gravity Rush 2

 • 7.3.2017 11:14:59
 • 0 Yorum
 • 844

Bildiğiniz her şeyi baş aşağı çevirin ve yer çekimi kanunlarını dilediğiniz gibi değiştirip çiğnediğiniz bir dünyaya geri dönün.

Kat ve Raven, Gravity Rush 2 ile geri dönerek bazen düşmenin uçmak gibi hissettirdiği baş döndürücü bir maceraya adım atıyor. Kat'in yeni yer çekimi değiştirme gücüyle yer çekiminin yönünü ve gücünü dilediğiniz gibi değiştirin.

Öyküye dayalı maceralar, zorluklar ve korkunç canavarlarla dolu geniş bir dünyayı keşfe çıkarak fizik kanunlarına hükmedin. Düşmanlarınızı daha önce hiç görülmemiş şekilde yenmek için güçlerinizi tamamen yok edilebilir bir ortamla birlikte kullanın.

Liderlik koltuğuna oturmak, değerli eşyalar bulmak veya hazine avına çıkmak için PS4'ün benzersiz Paylaşım işlevlerinden yararlanarak arkadaşlarınıza çevrimiçi meydan okuyun.

Uygulamalar İçin En Kullanışlı Programlar

 • 28.2.2017 14:09:37
 • 0 Yorum
 • 814

Google‘ın Android piyasasında yaptığı o büyük adım Play Store‘dan sonra durmak bilmeyen Android Piyasası için nasıl uygulama geliştirebilirsiniz bunu anlatıcaz.

Google, Android piyasasının yükselmesindeki belkide en kemik nedenlerden bir tanesidir. Öncelikle diğer platformlarla karşılaştırıldığında yıllık 25$ gibi fiyatla diğerlerine göre daha ucuz olması yeni geliştiricilerin ilk tercihi olmasının nedenlerinden bir tanesi. Aynı zamanda Google sadece yeni geliştiricilere değil sektörün “iyi”lerine de 3.5+yıldıza ve 5.000+ download sayısına sahip kullanıcılara Nexus One veya Droid telefonlarından bir tanesini hediye ederek kullanıcıların gözündeki puanını arttırmayı başarıyor. Dolayısıyla siz yeni bir geliştiriciyseniz hem 25$ gibi düşük kayıt ücreti, ek hediyeleri hem de şuanda pazarın çoğunu elinde tutması nedeniyle Android’i seçebilirsiniz.


Android geliştirici olmak için yukarıda bahsettiğim 25$ gibi bir ücreti verdiğinizde Google açısından sorun ortadan kalkmış olacaktır. Buradan sonra her şey sizin Java dilini ne kadar kullanabildiğinize bakacaktır. Öğrenmesi kolay ve geliştiriciler açısından sevilen ve dost canlısı bir programlama dili olarak görülmektedir. Android pazarında güzel paralar kazanabilmek için öncelikle yenilikçi fikirlere ihtiyacınız var bunun dışında tamamen her şey kendinizi yazılım alanında geliştirmenize bağlıdır.

Android programlama geliştirme için öncelikli olarak bir kaç derleyici programı kurmanız gerekiyor. Bu sayede yazdığınız uygulamaları bilgisayar ortamında görme şansınız olur.

Android Uygulama Nasıl Yapılır

Yapmanız gerekenleri sıralayalım;

1.) Bilgisayarınıza Eclipse Kurun

Eclipse özellikle yeni başlayanlar için kullanımı basit ve aynı zamanda uzman içinde kullanılabilen detaylı ve kullanışlı bir derleyicidir.

Eclipse İndir

2.)  Java JDK İndirin

Jdk 5 kurmanız gerekiyor 

3.)Android SDK Araçları

Mobil Uygulamaları Kolaylıkla Yapacağınızı Biliyormuydunuz

 • 28.2.2017 13:43:13
 • 0 Yorum
 • 964

Teknolojinin gelişimiyle birlikte internet kullanımında mobilin payı her geçen gün artıyor. Şirketlerin, e-ticaret sitelerinin, hizmet sağlayıcılarının hatta blog sahiplerinin mobilde ulaşılabilir olması, bir uygulamaya sahip olmaları kendileri açısından fark yaratan bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Tabii bir uygulama yapabilmek öyle çok kolay bir şey değil. Bunun için ya programlama bilmeniz gerekiyor ya da maddi olarak bu güce sahip olup başkalarına yazdırabiliyor olmanız gerekiyor. Fakat kullanıcıların büyük çoğunluğu hem programlama bilmiyor hemde maddi olarak bu güce sahip değiller. Bu yazıda Mobil Uygulama Nasıl Yapılır, Mobil Uygulama Nasıl Geliştirilir  gibi soruların cevabını bulabilirsiniz.

Mobil Uygulamanızı Kendiniz Yapın
Neyse ki artık Mobil Uygulama yapabilmek için ne programlama bilmenize gerek var ne de binlerce lira para ödeyerek bütçenizi sarsmaya. Uygun bir bütçeyle, programlama bilmeden, hızlı bir şekilde kendi mobil uygulamanızı geliştirmenize yardımcı olacak internet üzerinde bir çok platform bulabilirsiniz.

Bu platformlar sayesinde “Yazılım bilmeden mobil uygulama yapabilir miyim?“, “Kendi mobil uygulamamı nasıl geliştirebilirim?“, “Mobil uygulama yapabilmek için büyük paralar harcamalı mıyım?” şeklinde sorular tarih oluyor.

Aşağıda yer alan bu platformlardan birini kullanarak ücretsiz olarak ya da küçük bir yatırım ile kendi mobil uygulamanızı oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Bu şekilde ziyaretçilerinize farklı bir deneyim sunabilir, rakiplerinize fark atabilirsiniz.

MobiRoller ile Mobil Uygulama Yapma

MobiRoller
MobiRoller, kendisi veya müşterisi adına Android ve iPhone uygulaması oluşturmak isteyenler için ideal bir mobil uygulama platformudur. Tamamen Türkiye’de üretilen ve Türkçe teknik desteğe sahip olan MobiRoller bugün tüm dünyadan kullanıcılara hizmet etmektedir. MobiRoller ile hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan ve kodlama bilmeden dakikalar içinde mobil uygulama yapabilirsiniz.

MobiRoller ile geliştirilen uygulamalar; Android ve iPhone uygulamaları desteği, kullanıcı üyeliği, sosyal medya entegrasyonu (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube vb), anlık bildirimler (push notification), tek tuşla arama, gelişmiş kullanıcı istatistikleri ve harita desteği gibi onlarca farklı ve başarılı özelliğe sahip. Websitenizi dakikalar içerisinde mobil uygulamaya çevirmenizi sağlayan web modülü oldukça başarılı.

MobiRoller ile tamamen ücretsiz mobil uygulama yapabileceğiniz gibi uygulamanızdan reklam geliri elde etmek ya da kurumsal bir uygulama yapmak istiyorsanız premium paketlerden birine yükseltebilirsiniz. Yeni başlayan MobiRoller Bayilik Programıyla ise müşterilerinize sınırsız sayıda mobil uygulama yapıp satabileceksiniz. Aylık ve yıllık ödeme planlarından birini seçerek hiçbir taahhüt olmadan kullandığınız kadar ödeyebilirsiniz. Kredi kartı bilgisi paylaşmadan ücretsiz deneme sürümü olması da uygulamanın diğer bir avantajı.

Uygulamanın ücretlendirmesi rakiplerine göre de çok makul. Aylık $9.99’dan başlayan fiyatlarla mobil uygulamanızı yapabilirsiniz. Amacınız mobil uygulama yapıp satmaksa ayda $99’a Bayilik Programına katılıp, sınırsız sayıda mobil uygulama yapıp satarak, mobil uygulama işinizi kurabilirsiniz.

GoodBarber ile Mobil Uygulama Yapma

Good Barber
Good Barber, size tek satır kod yazdırmadan uygulamanızın her ayrıntısını kontrol edebilmenize izin vererek iOS ve Android uygulamaları geliştirmenizi sağlayan bir platform. Başlangıç için dokuz farklı renk ve kişiselleştirilebilme özellikleri fazla, 350 adet ikon ve 600’den fazla Google yazı tiplerine erişimi sağlayan şablonlar mevcut.

iPhone ve Android uygulamalarının yanısıra, kullanıcıların telefonlarındaki tarayıcılarından girebileceği ücretsiz mobil siteniz oluyor. İnternet sayfanızın resmi mobil versiyonu olmasını isterseniz bu siteyi kendi domain’inize de yönlendirebilirsiniz.

Uygulama belirlediğiniz parametreler için her zaman oldukça hızlı bir şekilde görsel geri dönüşüm alabiliyorsunuz. Özgün, hareket uyandırabilir bildirimler gönderin ve okuyucularınızı, onlara da yazılar, fotoğraflar ve videolar göndermelerine izin vererek katkıda bulunan yazarlar haline getirin.

Ücret: Üyelik aylık 16$’dan başlayıp, 32$’a kadar çıkıyor.

ShoutEm ile Mobil Uygulama Yapma

ShoutEm
ShoutEm, komple içerik yönetimi, güçlü kullanıcı bağlantı araçları ve para kazanma seçenekleriyle size bir uygulama yaratıcı sunuyor. Arayüz geliştirici, birçok özelleştirme seçeneği sunuyor ve her bir uygulama WordPress, Foursquare, Facebook, Twitter, SoundCloud ve daha fazlası gibi içerik kaynaklarıyla entegre edilebiliyor.

Uygulamanızı geliştirici hesabınız üzerinden hem iTunes’ta hem de Google Play’de paylaşabilir ve uygulama içeriğinizi gerçek zamanlı olarak güncelleyebilirsiniz. ShoutEm, aynı zamanda uygulamanızın iOS ve Android güncellemelerine uyumlu olup olmadığını kontrol etmek amacıyla bazı oto-güncelleme özellikleri de sunuyor.

Appery ile Mobil Uygulama Yapma

Appery.io
Appery, Android, iOS ve Windows işletim sistemleri için uygulamalar geliştirebileceğiniz, Apache Cordova içeren bulut tabanlı bir mobil uygulama geliştiricidir.

Bulut tabanlı bir uygulama olduğu için, herhangi bir indirme ya da yükleme işlemi gerektirmiyor. Bu size ciddi zaman kazandırıyor. Ayrıca uygulamanızın arayüzü tasarlamanız için sürükle & bırak mantığıyla çalışan bir görsel düzenleyici bulunuyor. Bu sayede uygulamanızı daha kolay bir şekilde oluşturabiliyorsunuz.

Appery içerisinde çeşitli özelliklerin yer aldığı bir eklenti kataloğu bulunduruyor. Bu katalogdan seçeceğiniz farklı özelliklerle uygulamanıza daha fazla işlevsellik katabiliyorsunuz. Ya da kendi özel eklentilerinizi yükleyebilir ve onları kullanabilirsiniz.

Geliştirmekte olduğunuz mobil uygulamanızı kolay bir şekilde geliştirme ekibiyle, kullanıcılarla veya müşterilerle gerçek zamanlı olarak paylaşabilirsiniz.

Ücret: Başlangıç paketleri ücretsiz olmakla birlikte aylık 180$’a premium üye olabilirsiniz.

MobileRoadie ile Mobil Uygulama Yapma

Mobile Roadie
Mobile Roadie, herkesin kendi iOS ve Android uygulamalarını geliştirmesine yardımcı olan bir uygulama geliştiricidir. Uygulama platformu, RSS, Twitter veya Google News üzerinden otomatik olarak her tür medya aktarımını ve kullanıcıların birbiriyle gerçek zamanlı olarak sohbet edebilmesini sağlayan akış ekranı bulundurmaktadır.

Blogunuzda ya da sitenizde yer alan içeriği doğrudan uygulamanıza ekleyebilir ya da aynı şekilde uygulamanızdan sitenize veya blogunuza çekebilirsiniz.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Mobile Roadie Connect uygulaması ile geliştirdiğiniz uygulamaları kendi cihazınızda deneyebilirsiniz.

Ücret: Aylık 125$’dan, 667$’a kadar farklı üyelik çeşitleri bulunmaktadır.

The AppBuilder ile Mobil Uygulama Yapma

The AppBuilder
The AppBuilder, çalışanlarınıza, müşterilerinize, etkinliklere ve broşürlere uygun olabilecek iki farklı yorumla size uygulamalar sunuyor. Çevrimiçi bir araç kullanarak uygulamanızı oluşturabilir, sağlanan eğitimler veya TheAppBuilder’ın kendisi, uygulamanızın yapısını belirleyip oluşturmanızda ve gerekli içerikle doldurmanızda size eşlik etmesine izin verebilirsiniz.

AppLibrary’i kullanarak, kullanıcılarınıza bir ekranda iki uygulama gösterebilir hatta bunu kendi markanızla özelleştirebilirsiniz.Herkese açık veya gizli uygulamaları kullanıcı adları ve şifreler ile koruyabilir, app store aracılığıyla onları dağıtabilir, var olan bilgileri veya kullanıcı gruplarını doğrulamak için TheAppBuilder’in Active Directory’sini entegre edebilirsiniz.

Uygulamanızın yapısını veya içeriğini değiştirmek yayında olsanız bile çok kolay. Çünkü sınırsız sayıda güncellemeyi birçok mobil platformda tek bir tık ile yapabileceksiniz. Platform sayesinde yaptığınız bir değişikliği 60 saniye içerisinde güncelleyerek yayına alabileceksiniz.

Ücret: Talep üzerine belirlenmektedir.

Appy Pie ile Mobil Uygulama Yapma

Appy Pie
Appy Pie, kullanıcıların herhangi bir programlama bilgisi gerekmeksizin Windows, Android ve iOS için uygulama yapması ve bunu Google Play ve iTunes’da yayınlamasına izin veren bulut tabanlı DIY (Do It Yourself/Kendin Yap) mobil uygulama oluşturma aracı. İndirmeniz ya da yüklemeniz gereken hiçbir şey yok — kendi mobil uygulamanızı oluşturmak için sayfaları sürükleyip bırakmanız yeterli. Tamamlamanızın ardından, elinizde Blackberry dahil tüm platformlarda çalışan HTML5 tabanlı hibrit uygulamanız olacak. Bildirimler gönderme, reklamlardan para geliri elde etme, canlı istatistikleri görüntüleyebilme, GPS üzerinden yer takip edebilme gibi özelliklerle birlikte, tüm revizyonlar gerçek zamanlı. Ayrıca, uygulamanıza sosyal medya akışlarını, blogları, internet sayfalarını, radyoları ve daha fazlasını entegre edebilirsiniz.

Tek tuşla arama yapabilme ve içerdiği QR kod sistemiyle randevu programı, muayenehaneler, salonlar veya spa merkezleri gibi iş yerleri için oldukça kullanışlı. Kod sayfasını kullanarak, istediğiniz kodu ya da kütüphaneleri de uygulamanıza ekleyebilirsiniz.

Ücret: Başlangıç paketi ücretsiz olup, 33 $’a kadar üyelikler bulunmaktadır.

AppMachine ile Mobil Uygulama Yapma

AppMachine
AppMachine, iOS ve Android tabanlı profesyonel uygulamalar tasarlamak ve geliştirmek için kullanması kolay bir platform. Sürükle-bırak arayüzünü kullanarak, bilgi, fotoğraf ve video içeren sayfalar gibi çeşitli geliştirme araçlarını kullanarak bu özellikleri bir araya getirebilirsiniz. Geliştirme araçları, uygulamanızı Facebook, Twitter ve çevrimiçi mağazalara bağlamanızı da sağlıyor. Uygulamanızı kendi tarzınızda tasarlayabilir, uygulamanızın arayüzünün kontrolünü tamamen ele geçirerek kendi renklerinizi, ikonlarınızı ve yazı tiplerinizi seçebilir ve Previewer’ı kullanarak yaptıklarınızı gözlemleyebilirsiniz.

Uygulamanızı geliştiriyorken test edebilir, bilgisayarınızda, tabletinizde veya telefonunuzda kontrollerinizi yapabilirsiniz. Uygulamanız tamamıyla test edilmiş ve yayınlanmaya hazır hale geldiğinde, uygulamanızı yayınlayabilir ve geliştirmeye devam edebilir, kullanıcı verilerini takip edebilirsiniz. AppMachine, uygulamanızı AppStore’a ve GooglePlay’e eklemek için ihtiyacınız olan herşeyle ilgilenir.

Ücret: Ödeme çeşitleri, bir seferliğe mahsus olup 499$’lık (Gorgeous) paketten başlayıp, 899$’lık (Designer) paketine kadar çıkıyor.

GameSalad ile Mobil Uygulama Yapma

GameSalad
GameSalad, iOS, Android, HTML5 ve OS X dahilinde çeşitli platformlarda oyunlar yapıp paylaşmanızı sağlar. Sürükle-bırak arayüzü, herhangi bir programlama bilgisine ihtiyaç duymadan işe çabucak koyulmanıza yardımcı olur.

Oyun yaratıcı bu uygulama, bir sahne ve oyuncu düzenleyici özellikleri içerir -ki zamanınızın çoğu, belli özellikler, görseller, sesler ekleyip oyuncuları sahneye yerleştirmekle ve oyuncular arasındaki navigasyonu sağlamak için geçiyor olacak. Aktif olarak kullanılan forumu ise, bağımsız oyun tasarımcılarının birbirlerine yardım etmelerine ve tavsiye vermelerine olanak sağlamasıyla büyük bir artı katıyor.

GameSalad, yakın zamanda, Kindle Fire platformuna da uyumlu uygulama geliştirme seçenekleri oluşturmak adına Amazon ile birlikte çalışmaya başladı.

Ücret: Ödeme çeşitleri, ücretsiz versiyonlardan başlayıp Pro üyelik için yıllık 299$’a kadar çıkıyor.

Biznessapps ile Mobil Uygulama Yapma

BiznessApps
BiznessApps, iş için gerekli mobil uygulamaları oldukça basit bir süreçte yapmanıza yardımcı olan bir platform sağlıyor. Yemek siparişi, kartla alışveriş masrafı ödeme, dinamik içerik, üçüncü-parti entegrasyon, bildirimler ve daha fazlasını içeren özellikleri de yanında getiriyor.

Kullanımı kolay içerik yönetim sistemi, dakikalar içerisinde uygulamanızı oluşturup her şeyini özelleştirerek kendi tasarımınızı gerçekleştirmenizi sağlıyor. Uygulamanızı tasarlayıp geliştiriyorken gerçek zamanlı olarak gözlemleyebileceğiniz önizlemeler de sunuyor.

Uygulamanızı çevrimiçi olarak anında güncelleyebilir, içerisindeki her şeyi Apple’a ya da Google’a göndermenin uzun sürecine bulaşmadan düzenleyebilirsiniz. Haftalık olarak yayınlanan, BiznessApps ile nasıl harika uygulamalar ortaya çıkarabileceğinize dair anlatımlar da geliştirme sürecini hızlandırmanızı sağlıyor.

Ücret: Ödeme çeşitleri, mobil internet sitesi için aylık 29$’dan başlayıp mobil uygulaması için 59$’a kadar çıkıyor.

AppMakr ile Mobil Uygulama Yapma

AppMakr
AppMakr, isteyen herkesin tek bir satır kod yazmadan iOS, Android ve HTML5 uygulamaları oluşturmasını sağlayan bir DIY (Do It Yourself/Kendin Yap) mobil uygulama oluşturma aracı. 2009 yılında kuruldu ve yakın zamanda Infinite Monkeys, kendi bünyesine aldı.

İstediğiniz kadar uygulama yapabilir, uygulamalarınızı sınırsız sayıda güncelleyebilir ve bildirimler, yüksek çözünürlükte fotoğraf galerileri, canlı güncellemeler, müzik ve video yayını, sohbet odaları, Google Maps entegrasyonu, ortak etkinlik takvimi, uygulama içi alışveriş ve daha fazlası gibi özelliklerle verimli hale getirebilirsiniz.

Dashboard üzerinden tüm uygulamalarınızı takip edebilir, uygulamanızın görünümünü ve işlevini kolaylıkla özelleştirebilir, bunları gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir ve tek bir tuş ile markette yayınlayabilirsiniz.

Asphalt 8

 • 23.2.2017 12:32:04
 • 0 Yorum
 • 923

Asphalt 8: Airborne Gameloft firması tarafından 2013'te piyasaya sürülen bir yarış oyunudur. iOS ve Android için 8 Ağustos 2013, Windows 8 için ise 13 Kasım tarihinde yayınlandı. Vikipedi
İlk piyasaya sürülme tarihi: 22 Ağustos 2013
Geliştirici: Gameloft
Seri: Asphalt
Yayıncı: Gameloft
Platformlar: Android, iOS, Microsoft Windows, Windows Phone, BlackBerry, Tizen

FaceApp

 • 16.2.2017 12:42:51
 • 0 Yorum
 • 953

 


Kısa süreliğine ücretsiz 6 iOS uygulaması – 14 Şubat Kısa süreliğine ücretsiz 6 iOS uygulaması 
Önceden ücretli olan ancak kısa bir süreliğine ücretsiz indirilmeye sunulan 6 adet iOS...
FaceApp ile yüzünüzü değişime uğratın
Şubat ayının başında iOS kullanıcıları için sunulan FaceApp, eğlenceli yapısı ile hızla viral haline gelmişti. İki haftada 1 milyon indirmeyi geçen uygulama, şimdi de Google Play için geldi.

Uygulamanın ardındaki isim olan Yaroslav Goncharov, FaceApp'in 6 bölgede birinci olduğunu, fotoğraf uygulamaları bazında 9 bölgede lider olduğunu açıkladı.

Snapchat gibi uygulamalarda kullanılan filtrelerin aksine, FaceApp yüzünüzde inanılmaz değişimler yapıyor. Kendinizi yaşlandırabilir, gençleştirebilir, yüzünüzdeki yapıyı tamamen değiştirebilirsiniz. Hatta bir başkasının yüzünü kolayca kendinize uyarlayabilirsiniz.

Android Uygulamalar İçin Java Öğrenimi

 • 26.1.2017 11:31:25
 • 0 Yorum
 • 968

Merhaba Arkadaşlar,
Bu yazımda Android Uygulama Geliştirme‘ye başlamak isteyen arkadaşlara rehber olabilecek nitelikte bir yazı paylaşacağım.Android’in ne olduğunu aramızda bilmeyen yoktur. Android Google’ın geliştirdiği mobil cihazlar(artık mobil ve başka bir sürü akıllı cihazlar) üzerinde çalışan açık kaynak kodlu ücretsiz bir işletim sistemidir. Günümüzde en çok kullanılan mobil işletim sistemidir.

Geliştirilen uygulamalar ise Google Play üzerinden kullanıcılara ücretli ve ya ücretsiz olarak sunulmaktadır ve gerçekten çok güzel kazançlar elde edilmektedir. Bu sektörden güzel kazanç elde eden bir çok insanın hikayesini duymuş yada okumuş olabilirsiniz.Tabi ki hepimiz bu kadar kazanç elde edemeyebiliriz bu biraz da nasip işi. Peki Android üzerinden kazanç sağlamak sadece uygulama geliştirip Google Play üzerinden satışa sunmakla mı olur. Tabiki hayır. Yazılım sektöründe bir çok firma sadece Mobil Uygulama Geliştirme ile ayakta kalıyor diyebiliriz.Bu firmalar ne gibi uygulamalar yazıyor diye sorarsanız eğer, bu çok farklı bir yazı başlığı olabilir ama daha çok Mobil Uygulama yazdırmak isteyen firmalara(turkcell,telekom,belediyeler,üniversiteler,hastaneler vb.) uygulama geliştirerek yada oyun gibi kendi ürünlerini geliştirerek kazanç sağlayabiliyorlar ve bünyelerinde mobil yazılımcılar çalıştırıyorlar. Biz yazılımcıların en büyük gelir kapısı ise bu firmalardır.

Peki Androide nasıl uygulama geliştireceğiz?
Androide native(java) ve hybrid(Html5+javascript+css) olarak iki şekilde uygulama geliştirebiliriz.Biz sitemizde Native uygulama geliştirme dersleri yayınlıyoruz ve bu dersimde de native uygulama nasıl geliştirilir bunu anlatacağım.

Öncelikle native uygulama geliştirebilmek için Java diline hakim olmamız gerekiyor.Java dilini bilmeden Android’e native uygulama geliştiremeyiz. Eğer iyi bir android yazılımcısı olmak istiyorsanız ve yazılım sektöründe bir tecrübeniz yoksa direk android geliştirmeye başlamak çokta mantıklı değil. Önce iyi bir şekilde java dilini öğrenmemiz gerekir.Bende bu işe başlarken direk android geliştirme ile başladım ancak daha fazla ilerleyemeyince uzun bir süre sadece java çalıştım. Sizlere de kesin tavsiyem önce Java diline hakim olmanız.

Java dilini nereden öğrenicem diye sorarsanız bununla ilgili Google’da aratma yaparak çok güzel kaynaklara ulaşabilirsiniz.Benden tavsiye isterseniz ben kendi sitemizdeki Temel Java Derslerini öneririm. Burdaki dersleri baştan sona anlayarak bitirdikten sonra Android geliştirme için hazır olacağınızı düşünüyorum.

Peki java öğrendik bundan sonra ne yapacağız? Nasıl geliştireceğiz? Geliştirme ortamını nasıl kullanacağız? İşte bundan sonrası bizde:) Bundan sonra yapacağımız ilk iş SDK indirip Android Studio kurmak. Bunu nasıl yapacağız diyorsanız buyurun burdaki Android Studio Kurulumu dersimize. Android Studio Google’n bizlere sunduğu resmi idesidir. Önceden Eclipse ide ile geliştiriyorduk.Halada geliştirmeye devam edebiliriz.Ancak Google sitesinden Eclipse dağıtımını durdurdu ve biz geliştiricelere Android Studio kullanmamızı tavsiye ediyor. Benimde sizlere tavsiyem Google’ı dinleyip Android Studio kurmanızdır.

Javayı biliyoruz ,SDK ve Android Studio kurduk bundan sonrası android componentları öğrenmek. EditText,TextView,Button vs componentları XML ile kullanmayı öğrenip arayüz ile javayı birleştirip Android Uygulamalar çıkarabiliriz.Android componentları tek tek tanıtan dersimiz yok ancak sitemizdeki derslerin içinde bu componentlerin hepsi kullanılmakta olduğu için derslerimizi indirip inceleyerek ,benzerlerini yazmaya çalışarak,üzerlerinde geliştirme yaparak sizlerde bu componentleri kullanmayı öğrenebilirsiniz.Sizlere tavsiyem mobilhanem.com üzerinden ve ya başka siteler üzerinden Kaynak Kodlu derslerin kaynak kodlarını indirip incelemenizdir.

Ve yine bunu tecrübe eden biri olarak bu iş kitaplardan okuyarak öğrenilmiyor.Ben kitapların gereksiz olduğunu düşünenlerdenim. Tabi ki buda tartışılabilir. Hepimiz ilk zamanlar hevesle gidip kitap almışıztırız. Bende aldım ancak dediğim gibi bir faydasını görmedim.

Bu işi öğrenmek istiyorsanız ufak bir proje ile başlayın.Projede ki gereksinimlere göre buton kullanmasını öğrenin, edittext kullanın ,liste yapısını çözün, sunucuya bilgi gönderip alın, gelen veriyi parse edin databaselere kaydedin derken bir bakmışsınız Android Uygulama Geliştirme konusunda uzman olamaya başlamışsınız.

 

Java Programlama İçin Gereken Tamamlayıcı Programlar

 • 26.1.2017 10:54:33
 • 0 Yorum
 • 982

Android, Linux tabanlı mobil cihaz ve cep telefonları için geliştirilmekte olan, açık kaynak kodlu bir mobil işletim sistemidir. Desteklenen uygulama uzantısı “.apk”dir.Android, Dünya çapında birçok  firmanın büyük bütçeler ayırarak yatırım yaptığı bir sistemdir.Doğal olarakta yazılım sektörünün yeni bir ivme kazanmış olduğunu söyleyebiliriz.
Öncelikle Android uygulama yapma veya öğrenme adına bir takım sebeplerimiz olması gerekir.Para kazanmak veya hobi olarak android öğreneceğim diyebilirsiniz.Fakat Android beklenenin çok üstünde bir yatırıma ve talebe sahipken bu işi hobi olarak yapacağım demek, fazla iyi niyetli olabilir.Bugün sizlere burada Android uygulama yapımının baştan sona nasıl yapıldığını teknik olarak anlatmamız mümkün değil.Zaten Android öğrenmek için XML ve JAVA bilinmesi gerekmektedir.Ancak burada okuyacağınız şeyler, Android uygulaması hakkında perspektifinizi genişletecek nitelikte olacağını umuyorum.
O halde başlayalım isterseniz.


Android uygulama geliştirmek için öncelikle XML ve JAVA dillerine hakim olmak gerekmektedir.Xml veya java hakkında teknik bir birikime sahipseniz, Android uygulama yapımını daha kolay kavranmanıza olanak sağlayacaktır.Aksi taktirde öncelikle Xml ve Java eğitimine girmenizi öneririm.Xml ve Java olmadan kesinlikle Android Uygulama geliştirmeniz mümkün değildir.
Android Programlama için bilgisayarımıza bir takım kurulumlar gerçekleştirmemiz gerekmektedir.Peki nedir bu kurulumlar?

ANDROİD PROGRAMLAMA İÇİN KURULUMLAR

Android SDK
Java Development Kit (JDK)
Eclipse IDE ve NetBeans IDE
Eclipse-Neatbeans-Java


Bu kurulumları gerçekleştirdikten sonra Android Uygulama yapımına başlayabilirsiniz.Ben Android Uygulama geliştiricisi olacağım diyosanız mutlaka Android Sdk olmak zorunda.
Android SDK (Software Development Kit) Yazılım geliştirme aracı anlamına gelir ve http://developer.android.com/sdk/index.html adresinden indirebilirsiniz.
Android SDK sayesinde Emulators(sanal cihazlar) kullanabilirsiniz.Gerçek cihazlarımıza bağlantıyı sağlar.Yani projelerinizi gerçek cihazlarınıza da deneyebilirsiniz.Ayrıca var olan uygulamanın hatalarını çözmemize yardımcı olur.En önemlisi de bir çok örnek uygulamayı bize sunar.
Android SDK öncesinde JAVA’yı kurarak başlayabilirsiniz.JAVA’yı yüklemek için  http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads adresini kullanabilirsiniz. Java ile program yazmak için bunu kurmamız şart.


Ve son olarak Eclipse IDE veya NetBeans IDE‘yi indirmeniz gerekiyor.Veya diyorum çünkü bu programlardan herhangi birini indirmeniz işinizi görür fakat Mobil Programlama’da NetBeans çok geri olduğu için Eclipse’yi indirmenizi tavsiye ediyorum.Çünkü Android için Eclipse çok daha iyi verim almanızı sağlıyor.Web tabanlı sistemlerde ise NetBeans daha ileri olduğunu söylemek mümkün.Biz Android uygulama yazacağımız için Eclipse’yi kullanacağız.


Eclipse IDE indirmek için http://www.eclipse.org/downloads/  NetBeans IDE indirmek için ise http://netbeans.org/downloads/index.html adreslerini kullanabilirsiniz.
IDE’ler uygulama geliştirme süresini azaltır ve yazılım dünyasının vazgeçilmez araçlarıdırlar.
Tüm programlarımız kurduktan sonra sıra şimdi Android SDK ile Eclipse IDE‘yi birbirine bağlamak gerekir.Bunu da Eclipse programını çalıştırdıktan sonra Help menüsünden Install New Software kısmına tıklıyoruz.Önümüze çıkan Add kısmında gerekli alanları doldurduktan sonra Ok tuşuna basarak işlemimizi sonlandırıyoruz.
Asıl işlemler bundan sonra başlıyor.Bundan sonrası teknik bilgilere giriyor ve özel zaman ayırmanız gerekmekte.
Android uygulama yapmak için xml ve java bilgisi oldukça önemlidir.Xml işin tasarım ve görünüm bölümünü içerirken Java ise teknik ve işlev kısmıyla ilgilenir.Bu iki yazılım dilini öğrendikten sonra Android için Xml ve Java öğrenmek gerekiyor.