Bmw Araç Toplatıyor

bmw-arac-toplatiyor

Haber duyulalı üzerinden çok az zaman geçmesine karşın bmw kullanıcıları bir hayli tedirgin. ne olacak, neden toplatılıyor derken Bmw bir açıklama yaptı, detayları için yazımıza göz ata bilirsiniz.

BMW'nin üretimde yaptığı büyük yanlış, markaya büyük zararlar verebilir. Çünkü yanlış üretimle çıkan araçlarda yangın tehlikesi olduğu söylendi. İşte detaylar...

Son yılların toplatma modasına BMW’de 1.4 milyon adetle ortak oldu. Alman üreticinin sadece ABD’ye özel bu toplatma kararının altında “yangın tehlikesi” yatıyor.  Son 2 haftadır dünya Subaru ve Nissan gibi Japon markaların yaptığı sıra dışı olaylarla meşgul olurken, bu sefer Almanya’dan ses geldi.

Dediğimiz gibi BMW’nin şu  andaki sorunu 2006 ve 2011 yılları arasında satılan araçların klima ve motor aksamlarında çıkan kritik şikayetler üzerine inceleme yaptı ve olayın oldukça tehlikeli olduğu ortaya çıktı.
Toplatmanın ilk nedenlerinden biri klima! 

Bu kısımda çıkan sorun; klima motorundan çıkıp aracın iç kısmına getirilen kabloların aşırı ısındığı tespit edilmiş. Aşırı ısınmasının ardından bazı araçlarda yangın çıktığı görülmüş. Bunun üzerine araştırma yapan BMW, gerçekten böyle bir şeyin olduğunu kabul etti.

Büyük toplatmanın bir nedeni ise yağ karterindeki sorun. 

Bu kısımda yapılan hatanında yangına bağlı geliştiği söylendi. Yani şu şekilde anlatmamız gerekirse; pozitif yağ karterinin havalandırma valfinde yaşanan yüksek sıcaklık sorununa bağlı olarak, deforme ile birlikte kısa devre sorunları görülmüş. Sonrasında ise PVC valfinin eridikten sonra yangına sebeb olduğu tespit edilmiş.

Baktığımızda olay oldukça ciddi ve maliyetli olacak. Geri çağırılacak araçlar büyük ihtimal her segmentten olacak. Bazı hatalar yapılır ancak servislerde kısa süreli halledilecek cinsten olur. BMW’nin yaptığı bu dikkatsiz üretimden dolayı ölümle sonuçlanan haberler duyabilirdik. Bakalım BMW bu konu hakkında başka açıklamalar yapacak mı?

 

kaynak: paratic

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR