İşte Aston Martin DSB Superleggera Volante!

iste-aston-martin-dsb-superleggera-volante

Gelecek yıl kullanıcılarıyla buluşacak olan Aston Martin DBS Superleggera Volante, ilk defa kameralar tarafından görüntülendi. Yüzeysel bir fotoğraf ile yeni model hakkında  yorum yapmak oldukça zor olsa da şunu diyebiliriz ki İngiliz şirketi aslında bir cabriolet olan DSB Superleggera Volante için DSB serisinin DNA’sında büyük ölçüde değişiklik yapılmamış.

2019'da yola çıkacak olan DSB Volante, karşısında pek de dişli rakipler bulamayacak. Çünkü Ferrari 812 Superfast için henüz bir cabriolet seçenek sunulmadı. Tabii Bentley Continental ve McLaren 720S Spider gibi rakipler yine de hafife alınmamalı.

Son olarak yeni DSB Volante’de İngiliz üreticinin 716 beyir güç çıkışına sahip olan 5.2 litrelik twin turbo V12 motoru kullanmış. Bu güçlü motor ise sekiz ileri otomatik ZF şanzıman ile desteklenmiş. Mevcut modele göre 100-120 kg ağırlık kazanan yeni DSB Volante için bir takım performans iyileştirmeleri mevcut. Ancak bir cabriolet modeli için yüksek sayılabilecek bu ek ağırlık her durumda aracın performans ve yakıt ekonomisi değerlerini kötü etkileyecektir.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR