Android İşletim Sitemli: Thuraya X5-Touch Uydu Telefonu!

android-isletim-sitemli-thuraya-x5-touch-uydu-telefonu

Tekonoji dünyasının hızlı bir sıçrayış yapmasıyla androidler tüm telefonlara yayılmış olsa da uydu telefonları henüz bundan etkilenmemişti.  Standart bir yazılım ile gelen uydu telefonlarında bugün ilk hamle Thuraya cephesinden geldi. Genel itibariyle uydu telefonları katagorisinde en çok tanınmış olan marka olarak bilinen telefonlar tabikide Thuraya X5-Touch modelleri ve bugün itibariyle telefonlarını piyasaya çıkarmış oldular gelin hep beraber inceleyelim.

 

Telefon 5.2 inç büyüklüğünde dokunmatik Full HD ekran ile geliyor.Ekran özel bir çalışma sonucunda ortaya atılmış yapısından  dolayı çitf etki ile korunuyor ve herhengi bir darbeye karşı da daha dayanıklı hale getirilmiş durumda. IP67 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklı olan X5-Touch, kullanım alanı zorlu koşullar olduğu için darbelere karşı MIL standartı ile üstün koruma sunuyor.


 Ayrıca diğer bir özelliği ise çift hatlı olması böylece herhengi bir koşulda iki taraflı iletişimini hızlandırmış olmayı  da başarıyor.Telefonlara akıllı olam özelliği getirilmiş olmasına karşın şirket henüz diğer özelliklerini açıklamış durumda değil.Kısaca şu an için donanımı hakkında net bir bilgimiz olmasa da ilereleyen dönemler için bizim tahmin ettiğimiz donanım türü  Snapdragon 845 benzeri ve oldukça gücü yüksek bir donanımın ortaya çıkarılmış olması.Beklentimizn bu yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR