Android Telefonda ki Reklam Virüsü Nasıl Bulaşır ?

android-telefonda-ki-reklam-virusu-nasil-bulasir-

Akıllı cihazınıza aslına baktığınızda bu Android reklam virüsünden kurtulma yolları için başvurduğunuz internette direk olarak konuya girdiklerinden dolayı aklınızda pek bir şey kalmaz. İOS cihazlar ile Android cihazları karşılaştırdığımızda da bu sorunun her hangi bir İOS cihazda görünmediğinin farkına varacaksınız.

Gerek marketine her uygulamayı kabul etmeyen gerekse de internetten her hangi bir şeyi indirmenize izin vermeyen Apple şirketi bu tür şeylere ise böyle bir yöntem karşında önlemini almaktadır. Android reklam virüsünü silme işlemi için ise bizim asıl önemli nokta akıllı cihaza bu virüsü nereden bulaştığının kaynak noktasını bulmak olacaktır.

Genellikle kullanmış olduğunuz akıllı cihazınıza kolay kolay her hangi bir virüs bulaşamaz. Bunun tek bulaşma noktası ise sizin telefonunuza başka sitelerden inen dosyalar, apk dosyaları yada (.apk nedir ?) başka tarzda indirmiş olduğunuz dosyalar asıl virüs bulaşmasında ki en önemli rolü oynar. Bunlardan en basiti girmiş olduğunuz internet sitelerinde bir yere tıkladığınızda telefonunuza otomatik olarak bir şey iner ve siz ister istemez bu inen dosyaya tıkladığınızda telefonunuza bu virüs yayılabilir.

Diğer bir şey ise sizin Android cihazların kendi marketinden indirmiş olduğunuz uygulamalar akıllı cihazınıza bu reklam virüsü denilen şeyi bulaştırmakta en etken rolü oynar. Bu program arkaplanda çalışarak belkide size sürekli reklam gösterilmesini sağlıyor olabilir. Böyle bir durumda ise indirmiş olduğunuz son uygulamalara dikkat etmek gerekli olduğu gözler önüne serilmektedir.

 

kaynak:webdünya

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR