Best Buy Mağazaları Kapanıyor!

best-buy-magazalari-kapaniyor

Best Buy, şirket gelirine çok az katkı yaptığı gerekçesiyle sadece telefon satışı yaptığı 250 mağazasını kapatacağını duyurdu. Şirket bincerle mağazaya sahip.Çalışanların kaçının çıkarılacağına dair kesin bir sayı yok.
ABD'nin en büyük tüketici elektroniği mağazalarından Best Buy cep telefonları satışını yaptığı 250 mağazayı 31 Mayıs itibarıyla kapatacağını açıkladı.

Kanada ve Meksika'da da hizmet veren Best Buy'ın bu kararı ekonomik gerekçelerle aldığı belirtiliyor.Cep telefonu katagorisindeki satışın şirket envanter hesabına göre katkısı yüzde 1.

Ülkenin en büyük elektronik perakendecilerinden biri olan Best Buy, geçtiğimiz sene 44 milyar dolar gelir açıklamıştı. . Kapatma kararının sadece ABD operasyonunu kapsadığı belirtilirken Kanada'da bulunan 52 mağaza işlemeye devam edecek.

Best buy'ın mobil mağazaları 100 - 150 metrekare arasında değişirken telefonların 3000 - 4000 metrekare arasındaki büyük mağazalarda satışına devam edileceği belirtildi. Belirlemelere göre bu mağazaların yüzde 85'i büyük mağazalara ortalama 5 km mesafede veya daha yakınında.Mobil sektörüne giriş geçmişlerine bakıldığıdığın ipone den bile daha öncesinde sektöre girmişler.

Kapatılınca bir çok işçinin iş kalacağı yönünde iddialar devam etmekte.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR