İphone Kullanıcılarına Uyarı Geldi!

iphone-kullanicilarina-uyari-geldi

Apple, iOS 11 işletim sistemiyle çalışan iPhone’ların Telugu dilindeki bir harf nedeniyle kitlenip kullanıcıları zor duruma düşürmesine karşı kısa bir yama yazısı hazırlanıp yayınladı.

iOS 11.2.5 teknik bir kodlama açığı , Hindistan'ın Andhra Pradesh bölgesinde ve Yanam yöresinde ana dil olarak kullanılan Telugu dilinden bir harfin gönderildiği Mesajlar, Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamalarını erişilemez hale getiriyor; telefonun kitlenip sıfırlanmadan çalışamamasına neden oluyor.

Hata, iPhone’ların yanı sıra şirketin Safari, macOS ve tvOS yazılımlarını da etkiledi.Apple, bu yazılımlar için geliştirdiği yeni beta sürümlerinin hepsinde hatayı giderdiğini duyurdu.

Apple, geçtiğimiz hafta fark edilen hatayı iOS 11.3 sürümünden önce gidereceğini sözünü vermişti. Dün gece yayınlanan iOS 11.2.6 sürümü, iPhone’ların Telugu dili hatası yüzünden çökmesini engelliyor.Yaşana bu olayla birlikte yeni sürüm için uyarı alan kullanıcılar hatayı gidermek için  Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek cihazlarını kurtarabilirler.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR