Telefonlardaki Radyasyon Oranlarının Sıralaması Yapıldı!

telefonlardaki-radyasyon-oranlarinin-siralamasi-yapildi

Alman Radyasyondan Korunma Federal Bürosu, en fazla radyasyon yayan cep telefonlarının listesini oluşturdu.
Günlük hayatımızda elimizden düşürmediğimiz telefonlarımızda hastalık açısından sürekli bir tehdir altındayız.Yaydıkları radyasyonlar bizim hayatımızı bir hayli kötü etkilemeye yetebiliyor.Yıllardır yapılan araştırmalarda bu radyasyon ve ışınların insan dnasındaki iyonların yapılarını da değiştirebildiği ortaya atılıyor.Ancak insan vücuduna etkisi de tam olarak bilinmiyor. Etrafımızda birçok radyo frekansı bulunuyor.


Ancak ABD Kanser Topluluğu'nun  web sitesinde yer alan uyarıya göre, cep telefonları beyin tümörü ve boyun ile baş bölgesinde diğer tümörlerin gelişme riskini artırabilir.
Etrafımızdaki elektronik cihazlardan yayılan bir çok radyasyon türleri de mevcut.Bu yüzden kimisi olumlu etkiler yaratırken kimisi olumsuz tepkiler yaratabiliyor.

Özellikle yemeklerimizi ısıttığımız fırınları baz alabiliriz.Dalga yaratarak yiyeceklerimizi ısıtıyoruz.

Ölçüm yapılırken insanların hayatlarını olumlu yada olumsuz etkileyen değerlerin ölçülmesi açısından özel cihazlar kullanılıyor bu cihazlar insanların vereceği tepkiler doğrultusunda onların sar değerlerini ölçüyor.

Genelde diğer kullanıcılar gibi bizde konuşurken telefonları yanağımıza götürebiliyoruz bu da bize olumsuz geri dönüşler sağlayabiliyor.
Peki siz telefon kullanıcılarına önerebilceğim bir kaç tavsiyem mevcut en azından radyosyon etkilerini azaltabilmek adına neler yapabilieceğinizi anlamak için 
Mobil uygulamalarda uğraştığınız zamanı düşürmeye çalışın.
Özellikle kafanın bulunduğu yani beyninize yakın yerlerden cihazınızı uzak tutmaya daha otomatik modları tercih etmeye bakın.
Genelde telefonlarınızı kullanırken en fazla sinyal alınan yerlerde kullanmaya çalışın bu hem enerji harcanmasını hemde radyayon oranlarını düşürülmesi açısınan bir hayli avantajlı olacaktır. 
Telefonlarınızı satın alırken sar değerlerine olabildiğince önem verin daha düşük sar değerlerini tercih etmeye çalışın. 

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR