Infamous Eskşmeyen En İyi Oyunlardan

infamous-esksmeyen-en-iyi-oyunlardan

Infamous (as stilize inFAMOUS ) bir olan aksiyon-macera video oyunu tarafından geliştirilen Sucker Punch Productions tarafından yayınlanan Sony Computer Entertainment için PlayStation 3 . Oyun 5 Kasım 2009 tarihinde Japonya'da 4 Haziran 2009 tarihinde ve Avustralya'da, 29 Mayıs 2009 tarihinde Avrupa'da 26 Mayıs 2009, Kuzey Amerika'da piyasaya sürüldü Infamous , oyuncu kahramanı Cole MacGrath, bir bisiklet kontrol haberci yakalandı merkezinde kurgusal Empire City birkaç şehir blokları perişan bir patlama. Cole kendini yeni elektrik temelli süper güçlerle bulurken patlamanın şehri kaos haline getirmesi. Oyunun ' Cole, Cole'yu Empire City'e bazı benzer nitelikteki siparişlerini geri yüklemek için kullandığı yeni yetenekleriyle oyunun Karma sisteminde bu güçleri iyi ya da kötü amaçlarla kullanmak için birkaç fırsat veriyor . Bu seçenekler sonuçta karakter büyümesini, şehrin halkının Cole'a tepkisini ve oyunu ve öykünün daha ince unsurlarını etkiler.

Sucker Punch geliştirilen Infamous daha önceki hızla gelen bir değişiklik olarak Sly Cooper serisi gizli-tabanlı oyunlar, ancak benzer bir çizgi roman ilham kullanarak köken hikayesi Cole ile daha bağlı hale oyuncu yardımcı olur. Yeni süper güçlerin piyasaya sürülmesindeki oyunun hızı ve alışılmadık araçlarla şehir hakkında hareket kolaylığı gelişme sırasındaki kritik faktörlerdi. Çölleşmiş kentsel atmosfer DMZ ve Batman gibi çizgi romanlardan esinlenmiştir : Hayır Adamın Arsası . Amon Tobin , çevreyi yansıtmayı amaçlayan soundtrack'inin derlenmesine yardımcı olan sanatçılar arasındaydı.

Oyun iyi oyun basın tarafından alındı. Cole'un güçlerinin uygulanması ve tırmanma kabiliyeti ve oyunun içeriği ve misyon yapısı da dahil olmak üzere birçok unsuru için övdü. İncelemeler, savaş ve düşmanların tekrarlayan doğası, Karma sisteminin sınırlamaları ve grafiksel gösterimdeki teknik hususlar hakkında yorum yaptı. Infamous göre ve ile tezat olan Radical Entertainment 'ın Prototype , bir video oyunu benzer birçok unsurları vardı aşağıdaki ay yayımlanan rezil süper güçleri olan bir kahramanı tarafından açık bir dünya tarzı şehrin keşif dahil. Oyun, Sony tarafından 'Welcome Back' programının bir parçası olarak ücretsiz indirilerek sunuldu; 2011 PlayStation Network kesintisinden sonra . Bir netice, Infamous 2 , 7 Haziran 2011 tarihinde için özel olarak tasarlanmış bir üçüncü oyunu piyasaya sürüldü PlayStation 4 başlıklı Infamous İkinci oğlu , 21 Mart 2014 tarihinde dünya çapında piyasaya sürüldü.


Infamous , oyuncunun Cole'u kontrol ettiği ve öncelikle Cole'un yeni kazandığı elektrikle çalışan güçler vasıtasıyla Empire City dünyasıyla etkileşime giren bir açık hava oyunudur; Bunlar savaş, saldırı ve savunma savunması için ve Empire City vatandaşlarıyla uğraşmada daha iyi veya daha kötüsü için kullanılır. Güçlerini kullanmak Cole için, o oyuncunun bir düğüm metre ile temsil edilen, elektrik enerjisi saklı olmalı başkanları up display (HUD). Oyuncu elektrik kaynaklarından veya canlılardan elektrik boşaltarak Cole'yu şarj edebilir; Şarj aynı zamanda Cole'un sağlığını da geri getirir, oysa oyuncu yeterince uzun süre savaşamıyorsa, Cole'un sağlığı zamanla yeniden oluşacaktır. Oyun, on yedi farklı elektrik gücünü, Cole'un enerjisini tüketmeyen basit cıvatalardan Cole'un enerjisinin çoğunu boşa alan geniş alana dönüşen yıldırım fırtınelerine kadar uzanır. [5] Oyuncu, belirli durumlarda oyuncuya seçenekler vererek bu güçleri kullanabilir. Örneğin, oyuncu düşmanların yakınında bir jeneratörde patlayabilir ve rakiplerini sakat bırakabilir, daha sonra onları düşürebilir veya onları düşman öldürmek için vücuda ateş edebilir.

Cole elektrik enerjisinden dolayı araç kullanamaz, silah kullanamaz veya yüzemez. Cole, binaları ve diğer yapıları kolaylıkla tırmandırır ve hasar görmeden yüksek bir yüksekliğe düşebilir. Oyun boyunca birçok güç kazanılır; Oyuncu kazandıkça , oyuncunun etkinliğini arttırmak için belirli eylem, stunts ve misyonlar için verilen deneyim puanlarını kullanabilir. Bu güçlerin büyümesi Cole'un mevcut Karma seviyesinden etkileniyor. Nötr bir pozisyonda başlayarak, Guardian'dan Şampiyona, İyi Kahramana, Haydut'tan Outlaw'a, Kötü taraftaki Infamous'a kadar değişir. Yaralı vatandaşlara yardım etmek için durmak ya da Cole'u geri getirmek için sağlığını boşaltmak gibi bazı eylemler Karma seviyesini her iki yönde de etkileyecektir. [5] Normal öykü görevleri Karma seviyesini de değiştirebilir. Oyun sırasında oyuncu, Karma Anları ile karşılaşacak ve eylem sona erdiğinde oyuncu, Cole tarafından bir monolog aracılığıyla, alınabilecek iki eylemden, her zaman iyi ve kötü bir seçenek söylendi. Örneğin, oyuncunun sunduğu bir senaryo, ya bir valf çekip yüzünde katran püskürtülmesi (İyi) ya da sivilin kendisi için (Evil) yapması için zorlamaktır. Ayrıca oyunda bir takım eşleştirilmiş Good / Evil yan görevleri vardır; Birini tamamlamak diğer görevini de engelleyecek, ancak seçilen Karma hedefine doğru büyük miktarda Karma ile oyuncu ödüllendirecektir. Bu görevlerin tamamlanması, Karma seviyesine dayalı benzersiz süper güçlere erişmeye yardımcı olur. Oyuncu Karma yolunu seçmekle girmez, Ve bir uça doğru oynamayı ve daha sonra diğer orta oyuna geçmeyi tercih edebilir.  Bunu yapmak, seçilen orijinal Karma sektöründe satın alınan güç (ler) i kilitleyecektir.  Karma , Cole'un görünümünü ve oyunun hikayesinin belirli yönlerini değiştirmenin yanı sıra, İmparatorluk Şehrindeki vatandaşların davranışlarını da etkiler; Karma iyi ise Cole'a yardım etmeye gelirler; ancak Cole'u açar ve atar Bad Karma'ya sahipse, sallamaktadır.

İmparatorluk Şehri üç ada üzerine kurulu ve oyuncu, gelecekteki görevlere oyuncu daha erken bir adaya dönmesini gerektirebilecek olsa da, oyuncu bir sonraki adaya erişmek için her adadaki ana hikaye görevlerini yerine getirmelidir. Her ada, üç farklı çeteci tarafından kontrol edilen oyunun başında, Sasha ve onun Reaper Gang'ı tarafından kontrol edilen Neon Bölgesi, Warren Bölgesi, Alden ve Toz Men Çetesi tarafından kontrol edilen oyunun başında bir dizi sektöre ayrılmıştır. Bölge Kessler ve İlk Oğullar tarafından kontrol edilmektedir. Oyuncu, o sektörü çetenin kontrolünden kurtarmak, bu sektördeki çetenin varlığını azaltmak veya ortadan kaldırmak için belli ana hikaye gereksinimleri karşılandıktan sonra, her sektörde bir yan görev üstlenebilir. Diğer yan görevler, ölseydi Cole'un yeniden uyanacağı sağlık istasyonlarının kilidini açabilir. Cole ayakta dolaşmak zorundaysa da, sonunda güç kablolarında ve güçlendirilmiş tren raylarında eziyet edebilecek ve kısa süre havada kalmasına izin veren güçler kazanır . Şehrin etrafında dağınık olan Cole, depolayabileceği elektrik miktarını artırmak için toplamak için yüzlerce 'Blast Shards' oluşturuyor. Oyunda arka plan öyküsünden daha fazlasını açığa çıkarmaya yardımcı olan, hepsi John White tarafından anlatılan ya da Kessler ve onun deneylerinin kayıtları olmak için 32 Dead Drop uydu vericisi var.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR