Logo Tercihi Kullanıcıya Kalacak!

logo-tercihi-kullaniciya-kalacak

Facebook ile ortak çalışan whatsapp logolarını değiştiriyor.
WhatsApp yıllardır kullandığı logosunda pek alışık olmadığımız bir değişime gidiyor.Her cihaza ve uygulamay uygun hale getirilebilecek.


Google'ın geliştiricileri kullanması için önerdiği çoklu logo sistemi, WhatsApp tarafından kullanılmaya başlayacak. Özellikle bazı arama motorları çoklu arama tercihleri de sunabiliyor ayrıca android dünyasında olduklarından dolayı ister istemez yazılımı kullnmakta gerekebiliyor. Arayüzlerdeki farklı tasarım dilleri nedeniyle uygulama logoları bazen kötü bir görünüme neden olabiliyor. Yine  logo karmaşasına çözüm bulamk adına farklı yolar da denenecek.


Geçtiğimiz dönemde iddiaları ortaya çıkan bu değişim uygulamanın 2.18.74 beta sürümünde kullanılmaya başladı.Logo tercihleri tamamiyle size bırakılabiliyor yani telefonunuzun arayüz durumuna göre bunu kendiniz yada otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor.Eğer logo değişimini destekleyen bir 3. parti arayüz kullanıyorsanız, istediğiniz logoyu seçebilmeniz mümkün. İlk sürüm bazı deneyici kullanıcılara sunulmuş durmda devamı da yine piyasaya çıkarılmaya hazırlanıyor.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR